Náročného dvoudenního maratonu se zúčastnila více jak tisícovka závodníků z deseti států. Barvy Judo Hranice a Judo Železo Hranice hájilo 33 judistů a judistek. Ti po skvělých výkonech v silné konkurenci vybojovali dvanáct medailí a tři bodovaná umístění.

V sobotu se na tatami představily žákovské kategorie. Soutěž zahájili mladší žáci a žákyně. Zde na úvod cinkly hned tři bronzové medaile. Zasloužili se o to Bára Kulhánková (44 kg), Jan Tománek (46 kg) a Martin Jeřábek (50 kg). Kluci byli tak výborní, že se stali jedinými českými zástupci na stupních vítězů. V této věkové skupině vybojovali devátá místa Adéla Stříteská, Bohuslav Heryán, Matyáš Zbránek, Ondra Orság, Filip Otevřel. Neprosadili se Kristýna Pokorná, Valentina Krejčí, Ondra Vybíral.

Starší žáci navázali na medailovou sbírku ziskem dvou cenných kovů. Bronzovou medaili vybojoval Roman Hynčica (46 kg), když musel šestkrát zvítězit. Zlato bezkonkurenčně urvala Jana Tomečková (+63 kg). Těsně od medaile skončila Dorota Malířová (52 kg), když byla pátá. Bára Janíková se umístila na devátém místě. Neprosadili se David Balažovič, Jakub Rác, David Machálek, Adam Schoř.

V neděli zazářila především děvčata v kategorii dorostenek a žen do 23 let. První místo má Bára Ondroušková (+70 kg), která ukončila všechny své zápasy před časovým limitem. Stříbrné medaile si vypraly Šarlota Olšáková (70 kg) a Bára Lipková (57 kg), které podlehly svým soupeřkám až ve finálovém zápase. Bronzové medaile získaly Gabriela Nádvorníková (63 kg) a starší žačka Jana Tomečková (+70 kg), která si tedy z Českého poháru domů odvezla hned dvě medaile.

Mezi dorostenci bodoval starší žák Roman Hynčica (46 kg), když skončil v těžké konkurenci na výborném sedmém místě. Tomáš Hynčica, Adam Vrtal, Jan Roth, Tomáš Čechák, Ondra Rác, Josef Daněk se neprosadili.

To muži do 23 let byli daleko úspěšnější něž jejich kolegové dorostenci. David Šatánek (66 kg) bral stříbro, když podlehl až ve finálovém boji. Tomáš Beran v této váze skončil na smolném pátém místě, když nečekaně podlehl v souboji o bronz. Bronzovou medaili si domů odvezl Mirek Hanák (90 kg). Nedařilo se Adamu Kolářovi, který se po několika letech vrátil k judu. (oli)