Výprava hranických oddílů čítala 22 závodníků. Ti se v těžké konkurenci 295 závodníků z 64 klubů rozhodně neztratili. Družina Juda Hranice spoléhala především na výkon mladších borců, některých věkem ještě žáků. O to hodnotnější však byly jejich úspěchy. Klub Železa Hranice se pak opíral o výkony svých zkušených judistů. A prognózy se potvrdily.

Jako první se na tatami představili dorostenci. Zde po bezchybném výkonu získala první místo Barbora Ondroušková ve váze nad 70 kg, když nejtěžší zápas měla na úvod se svou oddílovou kolegyní z Juda Hranice Janou Tomečkovou, kterou udolala až v golden skóre. Tomečková pak podlehla ještě jednou, ale tři vítězství a dvě prohry znamenaly pěkné třetí místo.Zlatou medaili mezi chlapci ve váze do 90 kg získal Martin Bezděk, který turnajem prošel hladce do finále, kde pak po dvou minutách udolal i reprezentanta Slovenska. Stříbro pak po velmi dobrém výkonu získal v nejlehčí váze do 46 kg Roman Hynčica.

Pátá místa získali závodníci Šarlota Olšáková v kategorii do 70 kg, Nikol Orságová (57 kg), Tomáš Hynčica (55 kg) a Vincent Skurka (60 kg). Na sedmém místě skončila Gabriela Nádvorníková. V úvodních kolech vypadli Adam Vrtal, Petr Koubek, Roman Chytrý, Jan Roth, Josef Daněk a Tomáš Čechák.

Po dorostencích se na tatami představila kategorie do 23 let a také zde se pět hranických judistů zapojilo do bojů o medaile. Na stupínek nejvyšší vystoupal ve váze do 66 kg Tomáš Beran, který ve finále zdolal oddílového kolegu z Judo Železo Davida Šatánka.

Ve váze do 90 kg mužů měly Hranice hned trojí zastoupení. Nejlépe se vedlo Šimonu Skurkovi, který vybojoval bronz. Miroslav Hanák obsadil páté místo, sedmý skončil Jakub Jiříček. Jedinou reprezentantkou mezi ženami byla Barča Lipková, která obsadila konečné páté místo.

Na turnaj pak navazoval nedělní přípravný kemp. Zúčastnilo se jej deset borců Železa Hranice. „Kemp byl náročný zejména po fyzické stránce, ale své očekávání naplnil,“ řekl závěrem trenér Železa Marek Nádvorník.