Celkem deset judistů Železa startovalo v kategoriích dorostu do 18 let a v kategorii do 23 let. Bezchybným výkonem se prezentovala reprezentantka Bára Ondroušková ve váze nad 70 kg, když všechny své soupeřky udolala před časovým limitem a po zásluze potvrdila post české jedničky.

Slušné sedmé místo pak vybojovala ve váze do 63 kg Gabriela Nádvorníková s bilancí dvou výher a dvou proher. Dorostenec Teodor Pařík (do 81 kg) se neprosadil a po zranění se pomalu dostává do tempa.

Ve věkové kategorii do 23 let získali Železáři hned čtyři cenné kovy a posunuli tak svůj oddíl na pozici nejúspěšnějšího klubu podle počtu získaných medailí. První zlatou získal ve váze do 60 kg, reprezentant Tomáš Beran, který všech pět zápasů ukončil před časovým limitem, navíc do jedné minuty.

Druhé zlato pak přidal ve váze do 90 kg juniorský reprezentant Martin Bezděk, který prošel velmi zkušeným výkonem do finále, kde doslova smetl polského protivníka a získal tak svou první medaili v kategorii do 23 let.

Poslední zlatou získala ve váze to 70 kg juniorská reprezentantka Šarlota Olšáková, která své zápasy ukončila vždy před časovým limitem.

Bronz pak přidal ve váze do 81 kg Šimon Skurka, který podlehl v boji o finále a chuť si tak spravil v zápase o 3. místo.

Na jedenáctém místě skončil Tomáš Čechák ve váze do 81 kg, devátý byl Miroslav Hanák ve váze do 90 kg. Turnaj vůbec nevyšel Davidu Šatánkovi, který vypadl hned v úvodu.

„Jsem maximálně spokojen. Čtyři zlaté a jeden bronz jsou super. Jsem rád, že na takto kvalitním turnaji jsme nejúspěšnějším klubem v hodnocení zisků medailí. Navíc ještě hloupě vypadl David a Gabča byla blízko medaili. Na úvod sezony paráda,“ byl spokojen trenér Judo Železo Marek Nádvorník.

DALŠÍ TŘI MEDAILE DOVEZLO JUDO HRANICE

Dalším úspěšným hranickým oddílem bylo v Ostravě Judo Hranice. To vyslalo do boje hned dvacet zástupců, kteří domů dovezli tři medaile a tři bodovaná umístění.

Svůj návrat na závodní tatami po roční pauze oslavil stříbrnou medailí starší žák Adam Schoř ve váze nad 73 kg. Schoř ukončil na cestě do finále všechna svá utkání před časovým limitem. „Ve finále dvakrát bodoval na wazaari, ale pomezní rozhodčí bohužel vždy tento verdikt zrušili. V samotném závěru boje Adamovi došly síly a upadl na ippon. Druhé místo a stříbrná medaile je ale i tak obrovskou senzací a úspěchem tohoto mladého závodníka,“ uvedla šéfka Judo Hranice Olga Chytrá.

Další medaili přidal starší žák Filip Otevřel ve váze do 55 kg, když pouze jednou chyboval proti polskému soupeři. Filip celkem pětkrát ukončil své zápasy před časovým limitem a zaslouženě vybojoval třetí místo a bronzovou medaili.

Poslední medaile měla také nádech bronzu. Zasloužila se o ni starší žačka Kristýna Pokorná ve váze do 36 kg, která pouze nestačila na judistku z Holandska.

V dalších zápasech již byla bezchybná a právem ji náleží třetí příčka. Kousek od medaile byla starší žačka Dorota Malířová ve váze do 57 kg.

„Semifinálový zápas se vyvíjel v její prospěch, ale bohužel po zisku wazaari na chvíli polevila a soupeřka ukončila duel. V zápasech o bronz si již nevěřila a podlehla. Konečné páté místo je tak trochu pro všechny zklamáním,“ zmínila Olga Chytrá.

Sedmá místa mají mladší žák Bohuslav Heryán ve váze do 34 kg a starší žák Karel Trousil ve váze do 50 kg. Neztratil se ani mladší žák Ondřej Trousil ve váze do 38 kg, kde bojovalo 68 judistů. Tři vítězná utkání a prohra s ukrajinským judistou mu nezajistila účast v opravách této váhy.

TOMEČKOVÁ ZÁŘILA O TÝDEN DŘÍV

O týden dříve startovalo Judo Hranice na Grand Prix Banská Bystrica. V silné mezinárodní konkurenci dvanácti států vybojovala Jana Tomečková dvakrát zlatou medaili v kategorii dorostenek a juniorek. Druhé místo si vyprala mezi staršími žačkami Kristýna Pokorná. Bronzovou medaili přidala Dorota Malířová mezi dorostenkami.