Šarlota podala skvělý výkon, kdy zaváhala pouze v prvním zápase, repasáže prošla na výbornou a v boji o třetí místo před tlaskající litoměřickou halou zahodila soupeřku na nádherný chvat O Guruma čímž obsadila výborné 3. místo ve váze do 70 kg.

Pro Šarlotu je to letos již čtvrtá mistrovská medaile. Ve váze do 55 kg se na vítězné vlně vezl až do finále dorostenec David Šatánek, který pavoukem turnaje prošel až do finále bez zaváhání a své soupeře porážel na ippony před časovým limitem. Finálový zápas se vyvíjel v jeho prospěch, ovšem těžký soupeř z Chomutova měl výbornou kumi katu a rozhodčí v tomto nerozhodném zápase toto vyhodnotili jako pasivitu Davida.

Díky tomuto výroku rozhodčích zápas David prohrál o půl bodu a tím získal titul vicemistr ČR. Předseda JC Železo Hranice Marek Nádvorník zhodnotil toto mistrovství jako velice úspěšné, díky zisku jedné stříbrné a jedné bronzové medaile. Trenéra Tomáše Ličmana mrzelo pouze to, že se kvůli zranění na tatami nemohla představit dorostenka Barbora Lipková. Alespoň tedy své kamarády podporovala s hlediště a tvořila fotodokumentaci. Snad si tedy příští rok vynahradí letošní smůlu. (hory)