První dvě kola ligy, které probíhaly na jaře, zvládli dorostenci Železa Hranice na výbornou a měli skvěle vykročeno k obhajobě loňského titulu, když postoupili do podzimní finálové skupiny s maximálním možným počtem bodů.

První finálové kolo v září však zaskočilo hranické judisty zranění několika členů týmu a museli nastoupit bez svých opor Tomáše Berana ve váze do 55 kg, Petra Pírka do 73 kg a Davida Olchavy do 90 kg. Tento nedostatek se projevil a značně zamíchal pořadím finálové skupiny, čehož využilo Brno a vyšvihlo se do čela tabulky.

V posledním kole tak mohli hraničtí judisté pomýšlet na zlatou medaili pouze, pokud by Brno zaváhalo, anebo se také mohli propadnout až na páté místo.

Dorostenci nastoupili v sestavě bez Číhala, Olchavy a se zraněným Hyvnarem a Pírkem. Prvním zápasem prošli 5:3 přes těžké Litoměřice, následně málem zaváhali s papírově slabším oddílem z Nového Bydžova, a poté porazili klíčové Prachatice a Chomutov také 5:3.

V posledním zápase Brno potvrdilo svůj mistrovský titul a porazilo oslabené Hranice 6:2. Judisté Železa získali stříbrnou medaili v dorostenecké li­ze.

Trenér Jakub Horák hodnotil výsledek s úlevou a spokojeností: „V letošním roce se nám smůla lepila na paty, i když jsme měli nejsilnější tým se spoustou velmi talentovaných mladých judistů, tak se nám vyhrát nepodařilo.

Kvůli zraněním, která nás provázela v třetím a čtvrtém kole, musel celý tým zabrat a společně tvrdě vydřít výborné druhé místo, jsem na ně moc pyšný."

Sestava Hranic: 50 kg David Šatánek, 55 kg Tomáš Beran, 60 kg Martin Číhal, 66 kg Benjamin Reisenauer a Daniel Vydra, 73 kg Petr Pírko, 81 kg Šimon Skurka, 90 kg David Olchava a Marek Nestadba, +90 kg David Hyvnar.

Celková pořadí týmů: 1. SKKP Brno 2. JC Železo Hranice 3. Tatran Prachatice 4. SJ Litoměřice 5. VTŽ Chomutov 6. SKP Judo Nový Bydžov 7. 1.JC Baník Ostrava 8. Judoklub Jablonec 9. Judoclub Plzeň 10. Judoclub Liberec 11. Judoklub Olomouc 12. USK Praha.