Největší úspěch pro Valšovice zaznamenal bezpochyby Jiří Grepl, který v konkurenci 170 startujících obsadil mezi jednotlivci fantastické druhé místo. Nechybělo však mnoho a neprobojoval se ani do čtvrtfinále, když mu stopku málem vystavila klubová spoluhráčka Lenka Svobodová. Ta v jeden okamžik vedla dokonce 10:1, a chyběly jí pouze tři body k vítězství.

Grepl však poté chytil skvělou formu, s kterou ve čtvrtfinále bez potíží porazil dalšího svého spoluhráče z klubu Tomáše Kutého. Třiadvacetiletý reprezentant se nakonec dokázal probojovat až do finále, ve kterém nestačil na suveréna letošní sezony Jakuba Konšela z POP Praha.

„Do Vědomic se sjel rekordní počet hráčů, takže i druhé místo má pro valšovický pétanque cenu zlata," uvědomuje si Jiří Grepl.

„Titul z mistrovství jednotlivců by byl fantastický úspěch. Chyběl mi opravdu krůček, ale Jakub Konšel letos hraje opravdu v životní formě. Republikový primát mi tak stále chybí, ale věřím, že bych jej mohl získat už na mistrovství trojic, které je v Brně na programu za dva týdny," netají své ambice stříbrný medailista.

Na mimořádný sobotní úspěch se valšovickým podařilo navázat i o den později, když se po výborném výkonu probojoval až do semifinále soutěže ve střelbě na přesnost Tomáš Kutý. Před branami finále však narazil na víkendového kata valšovických Jakuba Konšela. Na něj už Tomáš nevyzrál a tak musel bojovat o bronz, který získal již v letech 2009 a 2014. Bronzový hattrick se mu podařilo získat i přesto, že už po dvou ateliérech prohrával o propastných jedenáct bodů.

SK Pétanque Hranice VI. – Valšovice si tedy z Vědomic odvezl dva cenné kovy a potvrdil, že se jedná o jeden z nejlepších oddílů v zemi. 

Autor: David Král