Po úvodní plavecké části dlouhé 500 metrů se na špici závodu usadila dvojice Vabroušek, Klakurka a za ní se postupně vytvořila mnohočetná skupina, kde nechyběli ani členové hranického Rocktechniku Karel Pauschek, Michal Malík a Ondřej Horák. Horák však kvůli žaludečním potížím ze skupiny odpadá. Vabroušek s Klakurkou jedou trať 29 kilometrů ve vysokém tempu a přijíždí do depa jako první.

Třetí vybíhá na závěrečný běh na 5 kilometrů Aleš Dedek, který se odpoutal z velkého balíku, jež dojíždí za další dvě minuty. Vabroušek potvrzuje roli favorita a vítězí před Klakurkou a Dedkem závodící za AD Cyklo Brodek.

Z hranických se nejlépe daří Karlu Pauschkovi

Z hranických se nejlépe daří Karlu Pauschkovi na pátém místě (2. v kategorii M20) a na sedmém pozici dobíhá Michal Malík.

Stříbrnou medaili v kategorii M40 si vybojoval celkovým šestnáctým místem Ladislav Gočaltovský a ve stejné kategorii končí Pavel Skalický na osmé pozici. Ondřej Horák i přes potíže probíhá cílovou branou sedmý v kategorii M20 a Kristýna Skalická poznamenaná ošklivým pádem na kole končí v ženské kategorii Z18 na osmé příčce.

Jelikož byl Královský triatlon posledním podnikem Hanáckého poháru, vyhlašovali se i konečné výsledky, kde závodníci Rocktechniku potvrzují, že patří v kraji mezi ty nejlepší. Karel Pauschek obsadil absolutní druhé místo (2. v kategorii M20), Ladislavu Gočaltovskému patří v součtu bodů 9. příčka (2. místo v kategorii M40) a Ondřej Horák končí jedenáctý.

V kategorii M40 se na 4. pozici umístil Pavel Skalický, na páté příčce Václav Žabíček a v ženách pak Kristýna Skalická nasbírala body na konečnou pátou pozici.

Holešovman

Tentýž den si to na tratích terénního triatlonu rozdávali závodníci v závodě Holešovman. Mezi sto startujícími nechyběli ani hraničtí specialisti na terénní triatlon Ivo Vrba a Lukáš Gočaltovský. S tratí 500 m plavání, 26 km MTB a 5 km běh si nejlépe poradil Přemysl Žaludek (Cyklogat), před druhým Filipem Lišhákem (Triklub FTVŠ Bratislava) a třetím výborně jedoucím závodníkem hranického Rocktechniku Ivo Vrbou. Vrba si celkovým třetím místem zajistil stříbro v kategorii M2 a v téže kategorii 11. místo vybojoval celkovou třináctou příčkou Lukáš Gočaltovský.