Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo celkem jedenáct družstev a liga je rozdělena do dvou kol, kdy celky se utkají každý s každým a v jednom kole tak čeká družstvo pět zápasů. Borci Železa nastoupili pouze ke čtyřem zápasům, neboť pátý celek z Jihlavy se k prvnímu kolu nedostavil, a tak podlehl kontumačně. V prvním ostrém utkání tým podlehl domácímu celku SKKP Brno, loňskému vítězi, 4:1. V dalším utkání proti Kroměříži se družstvo předvedlo v lepším světle a na konci zápasu bylo skóre 4:2 pro Hranice.

Ve třetím utkání tým narazil na Blansko, které se také připravuje na první ligu. Družstva svedla vyrovnaný zápas, když po šesti utkáních skončil nerozhodně 3:3, ale na pomocné body zvítězilo Blansko 30:24. V posledním zápase proti Budo Brno předvedlo družstvo Železa Hranice asi nejlepší výkon a zvítězilo 4:3. I díky tomuto vítězství patří loňskému třetímu celku Moravské ligy průběžné 5. místo.

„Tým složený z dorostenců bojoval, ale na zkušenější soupeře nestačil. I tak mám dobrý pocit zejména z Posmyka a Olšáka, ti kluci mají slušnou výkonnost,“ komentovala po turnaji trenérka Barbora Jestřebská.

MAREK NÁDVORNÍK