Turnaje se zúčastnilo 160 zápasníků ve všech váhových kategoriích, jak juniorů, tak i kategorie 18 mužů a žen. Město Hranice reprezentovali zápasníci Marek Škrla, Filip Čoček, Jiří Sedlák, Patrik Honeš, Filip Burdík, Ondřej Vašíček a Jaroslav Kuča. Celkem se představili ve 21 zápasech.

První na tatami nastoupil Marek Škrla, poprvé mezi dospělými. Jeho nástup do zápasu byl v první minutě trochu opatrný, ale jakmile ze sebe setřásl napětí, začal mezi muži dominovat.

„Marek byl plně soustředěný a jeho trenér Daniel Jirsch mu musel podávat velmi málo pokynů, jelikož Marek dodržoval přesné instrukce a strategie, na kterých se domlouvali celý týden před turnajem,“ popsal předseda Boomers Gym Kickboxing Karel Gofroj.

Škrla vyhrál celkem jednoznačně všechny čtyři zápasy a získal zlatou medaili.

Další zápasníci Patrik Honeš, Filip Burdík, Jaroslav Kuča a Ondřej Vašíček již tolik nevítězili. Jedno vítězství získal Vašíček.

„V grapplingu musí být i jistá taktická vyspělost, zápasník musí být schopen nasazovat bodované pozice a desítky různých pák a škrcení, které mohou zápas předčasně ukončit vzdáním soupeře. Zápasník, který je po celou dobu aktivní a dominantní, může v jedné sekundě ztratit celý zápas. Což se ve většině případů naším bojovníkům stalo,“ vysvětlil Karel Gofroj.

ZLATO PRO JUNIORA SEDLÁKA

Další hranický zápasník Jiří Sedlák získal zlatou medaili v kategorii juniorů po zásluze. „Jelikož v jeho váhovce nebyl soupeř, byla mu nabídnutá možnost bojovat s dospělými muži. Jirka si promluvil s trenérem a po vzájemné domluvě se spolu vrhli do bojů,“ nastínil Gofroj.

Sedlák vybojoval čtyři velmi těžké zápasy, v nichž překvapoval své protivníky houževnatostí a chutí bojovat a nevzdávat se tak snadno. Za tento statečný boj dostal Jirka po zásluze od pořadatele zlatou medaili v kategorii juniorů.

V těžkých váhách, ve kterých hranický klub zastupuje Filip Čoček, je boj velmi často rozhodnut přenesením boje na zem. „Jeden soupeř vezme dominantní pozici a následně je velmi těžké se z ní vymanit. Boj je tak velmi vyčerpávající,“ popsal Karel Gofroj.

Nicméně Filip Čoček nezklamal a po první porážce při rovnocenných bodech v dalším zápase jednoznačně zvítězil vysokým rozdílem bodů, což mu zajistilo boj o zlatou medaili.

Ve finále neprodal své natrénované dovednosti a prohrál na páčení s daleko zkušenějším soupeřem. I tak je stříbrná medaile v kategorii nad 97 kilogramů velmi cenná.