V posledním utkání doma s Kopřivnicí se však trefil pouze třikrát, na vině bylo hlavně hned dvojnásobné zranění.

„Teď jedu do nemocnice, uvidíme. Takže taková radost, no,“ smál se s obvázanou hlavou po smolném derby.

Michale, napřed k samotnému utkání. Vypadalo to, jako by soupeř víc chtěl, je to tak?
To si taky myslím. Ani jsme to nepodcenili. Věděli jsme, že budou chtít získat zpátky body, které předtím doma ztratili. My jsme zase chtěli potvrdit body z Veselí a udržet domácí neporazitelnost, což se nám bohužel nepodařilo. Na začátku jsme nastoupili jakž takž dobře, ale jak se to otočilo, dotahovali jsme celý zápas. Nevážíme si jasných šancí, neproměníme je. Nemohli jsme se dostat do zápasu.

Přitom jste se rychle dostali do vedení 5:2. Mysleli jste, že to půjde samo?
Ano. Já si myslím, že jsme začali dělat zbytečné chyby, místo abychom se uklidnili. I já jsem tam zkazil, udělal průraz, hodil jsem špatně trhák. Tím jsme Kopřivnici dostali do hry. Pak už jsme se trápili celý zápas, nešla nám střelba z dálky, hráli jsme zbytečně individuálně jeden na jednoho, soupeři se to dařilo bránit. Pepovi (brankáři Kučerkovi, pozn. red.) jsme nepomohli, byly to takové obstřely z dálky, místo, abychom stáli na šesti, sedmi metrech, to se pak těžko chytá.Odnesl jste si hned dvě zranění. Nejprve vám tam tejpovali prst, to jste si obnovil nějakou starší záležitost?
To už jsem právě doléčoval. Měl jsem to už tři týdny zpátky, proto jsem ani nehrál Český pohár, že to doléčím. Při jedné střele jsem tam ale dnes nešťastně nechal palec, srazil jsem se spoluhráčem. Takže uvidíme, teď jedu do nemocnice.

Limitovalo vás to? Pak jste ještě utrpěl krvavé zranění na hlavě…
Docela jo. Pak už jsem se bál hodit z dálky. Musel jsem blbě držet balon. No a teď na konci tam Bukovský nebo někdo šel do střely, já jsem tam byl blbě hlavou, tak mě dotáhl. To byla moje blbost, takže jedu i na nějaké stehy. Takže taková radost, no (směje se).

Celkově ale zatím se sezonou můžete být spokojeni, byli jste dokonce třetí v tabulce.
Jsem hlavně mile překvapený po dvou sezonách, kdy jsme bojovali o záchranu. Šli jsme do toho s tím, že půjdeme zápas od zápasu, že si budeme vážit každého utkání a nějak nám to i vycházelo. Teď jsme možná podlehli ani ne podcenění, ale spíš to někdy muselo přijít, že jsme si to vybrali, nedařilo se ani mně, ani klukům, byl to celkově špatný výkon.

Jinak se vám ale střelecky daří, rýsuje se celkově vaše nejlepší extraligová sezona?
To si ani nemyslím, už to hraji nějaký pátek. Ještě než jsem šel do Francie, tak jsem měl taky dobré sezony. Co jsme se vrátil, tak mě pořád limitovala nějaká zranění a bylo těžké se do toho dostat. Letos jsem prošel přípravou, odešli někteří kluci a začalo to tam padat mně. Byl bych radši, kdyby se zvedli i ostatní kluci. Ale dokud budeme sbírat body, je jedno, kdo ty góly dává.