Na účastníky čeká porce poctivých kilometrů s neopakovatelným kopcem Mlýnice, výběr ze tří tras, dětské závody Junior Trophy se Školou kola a Dětským klubem, tradičně bohatý doprovodný program.

Trasy jsou stejné jako vloni. Hlavní trasa B měří 56 kilometrů, má převýšení 1192 metrů, a tři občerstvovací zastávky (Spálov, Heřmánky, Klokočov). Velká část kopcovité trasy vede barevným lesem začínajícího podzimu. Závodníci budou zdolávat i Mlýnici, dlouhý kopec ověšený na české i moravské poměry obrovským množstvím diváků a fanoušků. Mlýnice je hlavním důvodem, proč sem amatérští závodníci jezdí a díky bravurnímu hlasitému povzbuzování okolo stojících a poskakujících davů neslezou a kopec zdolají.

O něco kratší je trasa C měří 34 kilometrů, převýšení je 837 metrů, i ta ale zahrnuje výšlap do Mlýnice.

Nejkratší trasa D – Nova Fitness jízda měří 21 kilometrů. Trať „fitky" je tvořena první částí trasy hlavního závodu, tedy jedné třetiny délky. Závodníci odstartují deset minut po odjezdu balíku hlavního závodu, pojedou stejnou trať, ale při průjezdu areálem už nepokračují na Mlýnici.

Akce bude zaměřená i na rekreační jezdce a rodinné týmy. I pro ně bude připravené občerstvení ve Spálově, kde by navíc měla pro pohodu na trati hrát místní dechovka.

Nakonec se všechny trasy sjedou v cíli, kde to bude po celý den žít. Kromě tradičních služeb seriálu Kolo pro život můžete počítat s oblíbenými stánky místních, kde najdete skvělé valašské frgály, svatební koláčky, domácí brambůrky.