Turnaj je prestižní záležitostí a konkurence se rok co rok zvyšuje.

Na letošním Mistrovství Irska se představilo více jak 250 judistů z 15 států Evropy a na žíněnce byli k vidění medailisté z Olympijských her v Pekingu ale i MS či ME.

Velice dobře se v této konkurenci prosadil Jakub Horák, který šel sítem zápasů ve velkém stylu. I když se ve druhém zápase zranil, dokázal projít až do finále.

Všechny vyřazovací zápasy ukončil před časovým limitem. Ve finále pak narazil na reprezentanta Anglie, se kterým svedl vyrovnanou bitvu. Soupeř se v polovině utkání ujal vedení.

Jakub pak začal zvyšovat tlak, ale bohužel 40 sekund před koncem přišel kontra chvat soupeře, který znamenal vítězství. I přesto Jakub získal stříbrnou medaili a titul Vicemistr Irska, což je pro mladého judistu z Hranic velkým úspěchem.

Bojovali o první ligu

Na hostování do celku JB Brno byli uvolněni závodníci Lubomír Holčák (do 66 kg) a Vratislav Machač (do 81 kg), aby posílili celek, který se pokoušel prokousat republikovou kvalifikací do druhé nejvyšší soutěži družstev v ČR.

Kvalifikace do první ligy proběhla v Karviné a do soutěže se nominovalo sedm celků. Oba borci se stali základními členy soupisky JB Brno, ale ani jejich kvalitní výkony nepomohly tomuto celku v postupu.

Zejména vystoupení staršího z dvojice Hraničáků, Vratislava Machače, pak snese přísné měřítko, a když startoval ve vyšší váze, než byla jeho osobní, nezklamal.

(mn)