O jednu z nich, bronzovou, se zcela nečekaně zasloužil šestnáctiletý Jakub Zavřel z Klubu vodních sportů Hranice, který spolu s Antošem (KVS Praha), Kučerou (Děčín) a Firichem ( USK Praha) byl členem čtyřkajaku ve finále na 200 metrů.

V pátek se český čtyřkajak ve složení Zavřel, Firich,Skládal a Veselý pokusil probojovat do finále na kilometrové trati, což se nepovedlo a zůstal v semifinále těsně za postupovou příčkou.

V sobotu si Jakub Zavřel na pětisetmetrové trati zajistil postup do semifinále. To se mu podařilo a postoupil mezi nejlepší devítku, kterou ve finále nakonec uzavřel.

Nedělní výkony předčily očekávání. Po nesmírně těsném postupu do finále olympijské dvoustovky, kde Zavřel dojel devátý, vyvrcholily soutěže olympijských nadějí v rychlostní kanoistice 2012 posledním závodem – čtyřkajaky na 200 m.

České kvarteto odjelo na start sprintu zcela uvolněné, bez jakýchkoliv ambicí. O to větším šokem byl výsledek finále, v němž českou posádku s hranickým Jakubem Zavřelem porazily jen maďarská a německá loď. (kvs)