To se nejlépe povedlo Janu Křištofovi, který sice začínal své rozjížďky v kategorii Men 17/24 ve vlažném tempu a kontroloval si pouze postup do finále. V tom se ale po vynikajícím startu usadil do čela všech jezdců a tuto pozici uhájil až do cíle.

Tímto vítězstvím obhájil loňský titul Mistra ČR v této kategorii a mohl tak na stupních převzít pohár pro vítěze a v pořadí již šestý mistrovský dres. Jeho mladší bratr Michal se po loňském těžkém zranění opět vrací na závodní dráhy a v Uničově ukázal, že s ním ve své kategorii B-14 budou muset soupeři opět začít počítat.

Po základních jízdách s přehledem postoupil do finále, kde odstartoval na druhou pozici, v průběhu jízdy se ale postupně propadl na konečné 4. místo.

I přesto se dá tento výsledek po dlouhé závodní pauze považovat za úspěch. Dalším finalistou byl Ondřej Kovář v kategorii B-13. Ten letos moc závodů nenajezdil, o to větším úspěchem a překvapením je jeho konečné 5. místo.

O jeden stupínek níže skončila dvojice jezdců Jan Frankovič a Libor Beneš. Zatímco u Libora, který se k bikrosu vrátil po dvaceti letech a toto byl jeho letošní třetí závod v kategorii Master, bylo 6. místo velkým a milým překvapením, u Honzíka se v kategorii B-8 očekávalo umístění o nějaký ten stupínek výše.

Martin Machanec si po základních jízdách, které dojel v pohodě vždy na 3. místě, rovněž uhlídal postup do finále, ve kterém po urputném boji nakonec projel cílem na 7. místě. Posledním jezdcem, který se probojoval do finálové osmičky, byl Pavel Machanec.

Ten v kategorii B-13 rovněž hladce prošel kvalifikačními jízdami a ve finále se po startu zařadil na skvělé šesté místo, které držel až do cílové rovinky. V té mu ale došly síly a přešlapali ho další dva jezdci, takže z toho bylo nakonec 8. místo.

Další tři jezdci se probojovali do malého finále, které se jede o 9. až 16. místo. Nejlépe si v něm počínal v kategorii Master Libor Bárta, který si vyjel druhé místo, a celkově tak bral konečné 10. umístění. Klárka Kovářová se v kategorii B-10 umístila na pátém místě a celkově z toho bylo místo třinácté a Lukáš Beneš si v kategorii B-7 na svých prvních velkých závodech vyjel konečné 14. místo.

Nyní čeká jezdce závodní pauza, po které se v půlce srpna sejdou s dalšími závodníky na týdenní soustředění na hranické dráze a podzimní část sezony odstartují o posledním srpnovém víkendu závody na hranické dráze 16. ročníkem mezinárodního závodu Intercup 2013. (bmx)