Mladší žáci si museli zajistit nominaci na oblastních přeborech, kdy postupovali pouze dva nejlepší závodníci v dané váhové kategorii. Děvčata měla účast na šampionátu volnou, stačilo je pouze přihlásit.

Femax Engineering zde mělo reprezentovat dvanáct závodníků, nakonec jich odcestovalo deset, protože Jirka Benk a Filip Grygar onemocněli. První medaili vybojovala Petra Janáčková (do 48 kg), která patřila k jasným favoritkám této kategorie.

V prvním utkání porazila judistku z Baníku Ostrava, ve druhém zápase udržela soupeřku z Kostic, do třetice krásným a rychlým hodem zvítězila nad protivnicí z Kladna a ocitla se ve finále. Zde po takticky vedeném utkání porazila na dvě juka závodnici z Baníku Ostrava a zcela suverénně a bez jediného zaváhání vybojovala zlatou mistrovskou medaili.

Po loňském třetím místu je to obrovský výkonnostní posun vpřed a Petra má velmi dobře našlápnuto k dalším obrovským sportovním úspěchům. Podle slov trenérky Olgy Chytré by byl zisk jiné než zlaté medaile velkým zklamáním, protože Petra celou sezonu byla jasnou republikovou jedničkou v této kategorii.

O druhou medaili se postaral Tomáš Beran (do 34 kg). Tomáš celý týden upravoval svou osobní hmotnost. Vše se nakonec podařilo a Tomáš se pustil do vyřazovacích bojů. V prvním zápase si poradil se soupeřem z Jihlavy, ve druhém porazil judistu Týna nad Vlatavou, ve třetím zdolal krásným a rychlým hodem protivníka z Mostu.

V semifinále zvítězil nad soupeřem z Uherského Brodu. Ve finále již však nestačil na technicky vyspělejšího borce z Vršovic a podlehl. Celkové druhé místo je však obrovským úspěchem talentovaného judisty a příslibem pro jeho další sportovní růst.

Svůj životní výkon na republikovém šampionátu podala Sasa Holčáková (44 kg). V prvním zápase si poradila se soupeřkou z Poběžovic, ve druhém podlehla judistce ze Stonavy.

V opravných bojích vyřadila protivnice z České Lípy a Brna. Ve finálovém duelu o třetí místo však byla úspěšnější judistka z Loun. Sasa vybojovala vynikající 5. místo na tak prestižní soutěži, jakou je republikový šampionát.

Další úspěch zaznamenal nováček Petr Pírko (do 50 kg). Tento velký bojovník podlehl hned v úvodním duelu závodníkovi ze Zlína, v repasážích však zabodoval a porazil judisty Vršovic a Hradce Králové. V boji o bronzovou medaili, kdy udával tempo zápasu, nakonec podlehl soupeři z Prahy pouze na juko a obsadil vynikající pátou příčku.

Velký den zažíval Adam Kolář (do 38 kg). Ten prošel mezi osmičku nejlepších závodníků. Mezi čtyřku však neprošel přes soupeře z Kladna, kdy nebodoval ani jeden závodník a Adam podlehl jen na rozhodnutí rozhodčích o aktivnějším závodníkovi.

Stejný osud Adama čekal i v opravách a celkové deváté místo je pro trenérku zklamáním, neboť Adam má judisticky na víc. Stejný scénář potkal i Honzu Koláře (do 42 kg).

Deváté místo ještě vybojovala Marie Terberová (do 40 kg). David Kolář (do 34 kg) podlehl v úvodním kole a v opravách vybojoval sedmé místo. Dobře našlápnuto měl i Lukáš Příleský (do 38 kg), když zvítězil v prvním utkání, ve druhém zápase drtil soupeře, postupně získal wazaari a juko.

Minutu před koncem však špatně provedl techniku a rozhodčí jej diskvalifikovali. Do dalších bojů již nenastoupil. Neprosadil se pouze Filip Bár (do 46 kg). Podlehl na praporky v úvodním utkání, do dalších bojů již nepromluvil.

Podle slov trenérky se opět ukázala síla juda Femax Engineering; po úspěšné republice starších žáků přibyly další medailové výsledky a prestiž našeho klubu se v republikovém a mezinárodním měřítku neustále zvyšuje.

(oli)