„Nejpilnější sběratelkou naběhaných kilometrů z hranického oddílu je jednoznačně Iva Podjuklová připravující se na maraton, který poběží v půlce dubna v chorvatské Istrii. Podjuklová objíždí hlavně závody Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje,“ přiblížila trenérka SK Hranice Klára Úlehlová.

Jedním z takových závodů byla i Zubr Grymovská desítka v sobotu 2. března, kde Podjuklová doběhla ve své kategorii čtvrtá v novém osobním rekordu 44:43 min.

O týden později vyjela do Olomouce na Běh Michalským výpadem, rovněž desetikilometrový ale výrazně členitější závod zvládla v čase 46:25 min, ve své kategorii zvítězila.

Aby toho neměla málo, tak v sobotu 16. března vyrazila na Osecký půlmaraton. Potěšilo ji nejenom druhé místo v kategorii, ale hlavně nový osobní rekord 1:40:25.

JARNÍ KIOSK BĚŽELO PĚT ATLETEK

V neděli 17. března pak tréninkově vyrazila ještě do Šternberku na Jarní Kiosk, tentokrát ovšem ne sama, ale s dalšími čtyřmi hranickými atletkami.

Nádherný krosový závod na 3,5 km zvládla z hranických závodnic nejlépe dorostenka Adéla Dostálová, která doběhla v kategorii žen do 39 let pátá za rovných 17 minut. O dvě místa za ní doběhla Kristýna Podjuklová (17:11), devátá pak Veronika Svobodová (17:30) a jedenáctá trenérka výše zmíněných dorostenek Klára Úlehlová (17:42). Iva Podjuklová finišovala v čase 18:11 a svou kategorii žen 40 – 49 let vyhrála.

MLÁDEŽ V PŘEROVĚ VÍTALA JARO

Náročná byla také sobota 23. března, kdy se hraničtí závodníci zúčastnili hned tří závodů.

Mládež vyjela do Přerova na Jarní běh. Druhá zastávka Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje přilákala 147 mladých atletů.

Celkem 33 závodníků obléklo hranický dres a vyrazilo na trať. Pořadatelé připravili 700 m okruh, nejmladší kategorie běžely jeden okruh, žactvo dva okruhy a dorostenci a dorostenky pak tři okruhy.

Hraničtí závodníci dovezli dvě stříbra a tři bronzy. Druhé místo vybojovala po skvělém výkonu Tereza Haitlová (mladší žákyně) a Adéla Dostálová (dorostenky), třetí doběhli Tomáš Hub (nejmladší hoši), Zuzana Slobodová (starší žákyně) a Kristýna Podjuklová (dorostenky).

PODJUKL DOBĚHL PRO CENNÝ BRONZ

Vojtěch Podjukl vyrazil v sobotu do Brna. Populární Běh Lužánkami letos přilákal více než 230 mužů a zhruba 150 žen. Závod je dlouhý 7775 m, muži absolvovali pět okruhů.

„Více než polovinu závodu se Podjukl držel v čelní skupině, kolem pátého kilometru se urvali reprezentanti Olejníček a Chrascina,“ popisovala Klára Úlehlová. Třetí místo je pro Podjukla v silné konkurenci výborným výsledkem.

LESNÍ BĚH V OPATOVICÍCH

Tři hraničtí závodníci měli namířeno do Opatovic. Krásný terénní závod s názvem Lesní běh a výborné počasí letos přilákalo včetně mládeže celkem 105 závodníků. V kategorii mladších žákyň doběhla na druhém místě v závodě na 500 m Marie Kročová.

Hlavní závod se pak běžel na tříkilometrovém okruhu. Kategorie dorostu a juniorů absolvovaly jeden okruh, zde zvítězil hranický dorostenec Lukáš Kobliha. Ženy běžely dva okruhy, tedy 6 km. V kategorii žen do 39 let doběhla na čtvrtém místě Klára Úlehlová.