Potvrdí Cement pozici jasného favorita nebo se bodově strádajícím Sokolům podaří najít cestu k úspěchu?

Samotné střetnutí můžeme z hlediska aktuální výkonnosti charakterizovat jako střetnutí Davida s Goliášem. Hraničtí ze šesti zápasů pět vyhráli, při čemž ztratili pouze body s vedoucími Lovosicemi. V předchozím duelu svěřenci trenéra Libora Hrabala vybojovali očekávané dva body na půdě Kopřivnice.

Nyní jeho družinu čeká Přerov. „Samozřejmě je to derby. Hráči se dokáží nahecovat a o motivaci není nouzi. Předloni jsme dokonce doma s Přerovem prohráli. Doufám, že se to nebude opakovat. Musíme jít za svým cílem a ukázat, že jsme lepším týmem," pověděl lodivod Cementu.

Přerov zakončí v Hranicích sérii zápasů s nejtěžšími soupeři.

„Hranice jsou jednoznačným favoritem. Zkusíme je samozřejmě potrápit, ale jsme si vědomi, že rozdíl v kvalitě kádru je opravdu markantní. Můžeme jen překvapit," připustil Richard Buček, jednatel Přerova.

Hrabal si je však vědom, že soupeře není možné podcenit. „Určitě to ale nebude jednoduché. Poločasové výsledky Přerova jsou dobré, prohrávají až ve druhé polovině. Určitě bude klíčem k úspěchu eliminovat Hastíka, který je v soubojích jeden na jednoho a při rozehrávce velice silný. Naší zbraní musí být rychlý protiútok," zmínil trenér. Pozice favorita se jeho tým nezříká. „Samozřejmě doma nemůžeme prohrávat. Musíme zvítězit pokud chceme pomýšlet na první šestku," dodal.

„Soupeře bude velice těžké bránit. Základní šestka je velice zkušená a branky z nich může střílet prakticky kdokoli. Máme samozřejmě představu jakým stylem hry bychom se chtěli prezentovat. Pouze jde o to, abychom na palubovce dokázali vše praktikovat," zmínil Buček.

Zápas je na programu v neděli od 10.30.