„Podali jsme katastrofální výkon," měl v sobotu ke spokojenosti daleko kouč Cementářů Libor Hrabal. Aby také ne, Karviná vyhrála takřka rozdílem třídy 35:28. Obrana zkrátka nefungovala.

„Zápas se nám vůbec nepovedl. Bylo to špatné od začátku do konce. Hráči Karvinou podcenili, a to se nám vymstilo. Je to o hlavách a na příští zápas se musíme nachystat lépe," přál si Hrabal.

V prvním zápase Baník držel v ofenzivě hlavně jedenáctigólový střelec Lukáš Frančík. V neděli už ale duel byl přeci jen o něčem jiném. Cement se probral a před domácími fanoušky ukázal, že nedá svou kůži lacino.

„Byla to dnes naše povinnost," věděl dobře trenér Hranic. Jeho celek se vyvaroval chyb ze sobotního mače a od začátku měl navrch. Nezastavila jej ani červená karta Čadry ze 20. minuty střetnutí.

„Začátek byl dle našich představ, chtěli jsme do toho jít rázně v obraně a potvrdilo se nám v celém zápase, že když byla obrana agresivní, dostali jsme málo gólů. Myslím si, že první půle byla ještě vyrovnaná, ale poté se nám povedl nástup do druhého poločasu, kde jsme bojovali o balóny a ještě více zagresivnili obranu. V Karviné je naše povinnost nějaký zápas uhrát," vyhlíží Hrabal duely na na severu Moravy.

Rozhodnout se tak může už další víkend, domácí Baník doma bude chtít vyrovnaný boj přetavit v cenný kov. Utkání nebudou mít výrazného favorita.

Cement Hranice – Baník Karviná 28:35 (13:19)

Nejvíce branek: Magrla 8/2, Rachač 4, Zemánek 4 – Frančík 11, Gelnar 7, Monczka 5. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 2:0. Diváci: 140.

Cement Hranice – Baník Karviná 26:19 (11:10)

Nejvíce branek: Magrla 7/1, Rachač 5 – Veřmiřovský 4, Užek Jiří 4/3, Frančík 3. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 2/1 – 7/3. Vyloučení: 6 (přímá ČK Čadra):3. Diváci: 175. Stav série: 1:1.