Bojovat o medaile přijely přes dvě stovky malých judistů. Femax Engineering zde reprezentovalo 21 borců, což byla nejpočetnější skupina šampionátu. Ta se v této konkurenci neztratila. Vybojovala jedenáct ocenění a dalších pět bodovaných 5. míst.

Nejlépe se prosadil Ondra Gladiš, který ve všech čtyřech utkáních zvítězil před časovým limitem a zaslouženě vybojoval zlatou medaili a titul Mistr Moravy.

O stupínek níže skončil David Šatánek, který vybojoval prvenství ve skupině, dále pak pavoukem prošel do finále, kde překvapivě podlehl a s pěti vyhranými zápasy ho zdobí stříbrná medaile.

Podobný scénář absolvoval i Roman Smolka, tomu však ke druhému místu stačilo vybojovat tři vítězná utkání. Další druhá místa přidali Zuzka Gladišová a Jan Kadlec. O smršť třetích míst se postarali Martin Bezděk, Katka Machancová, Julča Bakovská, Martin Číhal, Patrik Vašina a Dan Kadlec.

Zápasy o bronz prohráli a obsadili konečná pátá místa Šarlota Olšáková, Martin Humplík, Jan Gladiš, Vašek Příleský a Marek Zdráhala. Neprosadili se pouze Tomáš Hrazdil, Roman Salát, Arnošt Malenovský, Michal Kulajta a Michal Kohout.

Podle slov trenérek Hanky Heryánové a Zuzky Čírtkové podali všichni judisté Femaxu Engineering bojovné výkony. Většina z nich v této věkové kategorii zůstane i příští rok a jejich tréninkové a závodní snažení se určitě zúročí.

Olga Chytrá