Nejlépe si na těchto závodech počínal Michal Křištof (B-15/16), který od minulých závodů zapracoval na zlepšení startů a v sobotu vybojoval 3. místo, které v neděli ještě o jednu příčku vylepšil. O stejný počet bodů se postarali další dva hraničtí jezdci Libor Bárta (CR Master) a Jan Křištof (M 19+). Libor statečně bojoval se svými soupeři, kdy obzvlášť v neděli dojížděl v rozjížďkách i na třetích příčkách a nakonec z toho byly dvě umístění těsně za stupni vítězů, kdy v sobotu skončil na 4. a v neděli na 5. místě.

Obdobné umístění si vyjel i Honza, kterého již v sobotním tréninku postihl škaredý pád v jedné z betonových zatáček a oba závody tak odjel dost potlučený s těžkým sebezapřením. I přesto se mu podařilo vybojovat 5. a 4. místo a ukázal svým mladým svěřencům, že i za takovýchto podmínek se dá bojovat. Jeho příkladu následovali další dva jezdci Jiří a Marek Smékalovi, kteří si rovněž vyjeli účast ve finálové osmičce.

Jirka (B-9) po oba dva dny, kdy v sobotu dojel na 7. místě a v neděli vybojoval 6. příčku. Markovi (B-13/14) v sobotu sice postup do finále o jeden bod unikl a náladu si tak vylepšil ve finále B, které vyhrál a bral tak celkové 9. místo, v neděli již neponechal nic náhodě a po skvěle zajetých rozjížďkách šel do finále, kde si vydřel 6. místo. Dalším jezdcům se již do finále postoupit nepodařilo, když Pavel Machanec (B-15/16) skončil v sobotním závodě ve finále B na 4. místě a celkově tak bral 12. pozici.

Noel Vaughn se bohužel v nejsilněji obsazené kategorii (B-11/12) nedokázal prosadit do finálových bojů a skončil tak v obou závodech po základních rozjížďkách. Tyto jezdce v Míkovicích doplnili dva nováčci týmu Lumír Raška (B-10), který statečně bojoval se svými soupeři, když si v sobotu vyjel 11. místo a v neděli dokonce vyhrál finále B a bral tak celkové 9. místo a Mirek Guráš (CR Master), který si v neděli vyjel 10. místo. (bmx)