I v něm zopakoval bezchybnou jízdu a stylem start-cíl si vyjel v pořadí již sedmý titul Mistra ČR a mohl tak na stupních převzít vítězný pohár a dres. Vzhledem k tomu, že díky opakovanému zranění kolene chtěl tuto sezonu zcela vynechat a věnovat se pouze tréninku mladších jezdců, je tato obhajoba loňského i předloňského titulu o to cennější.

Neméně zdatně si vedl Michal Křištof, který v kategorii Boys 15 musel absolvovat čtyři součtové jízdy. V prvních třech dojel střídavě na druhém a třetím místě a do poslední rozhodující nastupoval ze třetí pozice. V této jízdě se po startu seřadili všichni tři favoriti vedle sebe a takto bojovali až do první zatáčky. V ní se Michal zařadil na druhou pozici, o kterou však v další zatáčce přišel a spadl na třetí místo.

V poslední zatáčce se Michal dotáhl na úroveň druhého jezdce a o tuto pozici se přetahovali až do cíle, kde musela po jejich dojezdu rozhodovat kamera a fotofinish nakonec rozhodl, že o pár centimetrů tento souboj vyhrál hranický jezdec. Michal si touto jízdou vybojoval 2. místo a titul Vicemistra ČR.

Další dva finalisté tohoto závodu byli Honza Frankovič a Pavel Machanec. Honzík si po základních jízdách vyjel semifinále, ve kterém dojel na třetí postupové pozici a probojoval se do finále. V něm si po vynikajícím bojovném výkonu došlapal pro 5. místo.

Pavel po třech jízdách postoupil rovnou do finále a obdobně jako jeho mladší spolujezdec v něm podal vyčerpávající výkon a 6. místem potvrdil svou stoupající výkonnost. Trochu smůly zažil Noel Vaughn, který v základních jízdách vyjel dvakrát druhé a jedno třetí místo a s přehledem postoupil do semifinále.

V něm sice statečně bojoval, ale zbyla na něj pouze nepopulární pátá pozice těsně za čtveřicí postupujících. Náladu si tak alespoň spravil v malém finále, které vyhrál a umístil se tak na konečném 9. místě. V kategorii Cruiser, což jsou větší 24 palcová kola, bojovali za hranický oddíl dva jezdci Libor Beneš a Libor Bárta, kteří sváděli se svými spolujezdci tvrdé boje, avšak na finále to tentokrát nestačilo. A tak Libor Beneš bral nakonec 10. místo a Libor Bárta místo 12. Nejmladší z jezdců Lukáš Beneš se na tomto závodě umístil na 18. místě.

Pro většinu jezdců tímto závodem skončila první část letošní sezony a budou v ní pokračovat až srpnovým soustředěním na domácí dráze. Dvojici jezdců však ještě čeká vrcholný závod bikrosového sportu, a to MS v Holandsku, kde se pojede tento závod od 22. do 27. července v hale v Rotterdamu. Do těchto bojů odcestuje již 20. července dvojice Michal a Jan Křištofovi. (bmx)