První dva závody odjeli na závodní dráze v Jeseníku, kde se nejvíce dařilo Markovi Smékalovi (B 13/14), který v obou závodech zvítězil a domů si tak odvážel dva zlaté poháry pro vítěze.

Dvakrát si na stupně vítězů vyskočil i Jan Křištof (M 17+), který si v sobotu vyjel 2. a v neděli 3. místo. Na stupně ho v sobotu doprovodil ještě Pavel Machanec (B 15/16), a to na 3. příčku. V neděli si o jedno místo pohoršil a skončil čtvrtý.

Do finále v obou dnech se podařilo postoupit i Michalovi Křištofovi (M 17+), který si vyjel 5. a 4. místo a Noelovi Vaughnovi (B 11/12), který dojel na 5. a 7. pozici. Do finálových bojů se zapojil v neděli i Jirka Smékal (B 9/10) a vyjel si 7. příčku.

V sobotu se mu tolik nedařilo, když skončil na 12. místě. Těsně před finálovou účastí se umístil Lumír Raška (B 9/10), který skončil v sobotu na 10. a v neděli na 9. pozici.

Smolný víkend prožil Mirek Guráš (CR 30+). Ten se v sobotu umístil na 10. pozici, kterou chtěl v neděli vylepšit postupem do finále, což se mu až do čtvrté jízdy dařilo. V této jízdě však následoval nepříjemný pád a po něm jízda do nemocnice s otřesem mozku.

Tuto osmičku jezdců doprovodili na závodech i dva mladí neregistrovaní jezdci Filip Raška, který si vyjel 7. a 5. místo a Šimon Guráš, ten se umístil na 9. a 4. pozici.

Další dva závody absolvovali jezdci v Opavě, kde se jim nevyhnuly pády a postupně si tak vyzkoušeli tvrdost místní dráhy Jirka Smékal, Lumír Raška i Michal Křištof.

Naštěstí šlo jen o pády, po kterých byli jezdci schopni pokračovat v dalších jízdách.

V těch si opět skvěle počínali Marek Smékal a Pavel Machanec, když si vyjeli Marek 2. a 1. místo a Pavel 3. a 1. místo. Finále si v obou dnech i přes pád vyjel rovněž Michal Křištof, který se umístil v sobotu na 2. místě a v neděli bral 5. místo.

Toho napodobil rovněž Jirka Smékal, který se ve finálových jízdách umístil na 7. a 8. místě. Lumír Raška se v sobotu umístil na 12. místě a v neděli byl již ve finále a skončil sedmý.

Jan Křištof si naopak vyjel finále v sobotu, ve kterém se umístil na 5. místě a v neděli se mu již tak nedařilo, když skončil těsně před postupem do finále na 9. místě.

Před branami finále tentokrát skončil i Noel Vaughn, a to na 9. a 10. místě. Skvělý závodní víkend se zadařil dvojici mladých jezdců Filipovi Raškovi a Šimonovi Gurášovi, kteří se po oba dva dny střídali v jízdách ve vedení a nakonec z toho byla dvě 1. místa pro Filipa a dvě 2. příčky pro Šimona.

Nyní čeká jezdce přestávka, po které bude následovat 4. a 5. července vrchol domácí závodní sezony, a to MČR jednotlivců a družstev. Oba závody se pojedou na dráze Favoritu Brno a hranický oddíl si od těchto závodů slibuje hned několik příček na stupních vítězů. (bmx)