Nejblíže k tomuto vytyčenému cíli byla trojice Marek a Jirka Smékalovi a Michal Křištof. Nejlépe si počínal Michal, který se umístil v sobotu na 4. a v neděli na 5. pozici, což mu bodově stačilo na poskočení z pátého místa na celkovou 3. příčku. Do celkové pětky se nakonec vešel i Marek, který se v sobotu umístil na 6. místě, avšak po celý nedělní závod ho provázela smůla v podobě technických problémů, takže nakonec skončil osmý, což mu bodově stačilo na celkové 5. místo a nebýt nedělních problémů, mohl pomýšlet i o nějakou příčku výše.

Jirka po oba dva dny statečně bojoval a v obou závodech si vyjel finále, ve kterém skončil na 8. a 7. místě, avšak celkově nakonec skončil šestý. Posun z deváté pozice na konečné 8. místo zaznamenal i veterán Mirek Guráš, který si vyjel 10. a 8. místo a svým urputným nasazením v každém závodě je ve své letos první závodní sezoně velkým příkladem pro většinu mladších jezdců. Pavel Machanec si po oba dny vyjel shodné 10. místo a celkově tak skončil šestnáctý, když mu na lepší výsledek scházely body z několika neodjetých závodů.

Další jezdec Noel Vaughn se celou sezonu musel potýkat se staršími jezdci, navíc v letos nejpočetnější kategorii, čemuž odpovídá slušné konečné 28. místo, když si na obou závěrečných závodech vyjel shodně 17. pozici. Tyto jezdce doplnil v sobotním závodě ještě Lumír Raška, který si vyjel 12. místo a neregistrovaný jezdec Šimon Guráš, který se probojoval do finále B, které vyhrál a celkově se umístil na 9. místě. (bmx)