Michálek s Pavlíkem šli brzy po startu do čela ve svých třídách, přesto se díky kluzkému povrchu a velkému množství závodníků v poli vyskytly po pár kolech u Bohumila Michálka první problémy.

Hranického borce obhajujícího mistrovský titul potkala v průběhu klání závada na elektroinstalaci a Michálek si tak vytvořil ztrátu čtyř kol. Jezdec Enduro týmu Velká ji však stáhl, stihl ještě předjet svého hlavního rivala a cílem projel jako třináctý.

O mnoho lépe dopadl Michálkův soukmenovec Miroslav Pavlík, který i přes nelehkou situaci na trati zvládl dojet na druhém místě se ztrátou pouhé jedné sekundy na vítěze kategorie.

Další post na bedně dovezl do Hranic ve skupině čtyřkolek Martin Kuchař, jenž se se závodem nepáral a vyjel si solidní třetí místo.

Po posledním podniku sezony došlo na vyhlašování konečných výsledků za letošní ročník. Na postech vítězů byl opět vidět žlutý dres Enduro týmu Velká.

Celkový nejvyšší bodový součet v rámci celého seriálu vynesl nakonec první příčku Bohuslavu Michálkovi, který obhájil titul mistra republiky v offroad maratonech v mistrovských veteránech.

Autor: Lubomír Budný