Borci ze střední Moravy se předvedli na dalším ze série off-road maratonů na známé trati v jihomoravských Drnovicích. Dráha vedená v okolí místní pískovny znamenala pro hranické závodníky prašnou zkušenost. Jelikož nezapršelo, oblaka písku se výřila za koly trojice z města nad řekou Bečvou.

Do tříhodinového závodu nastoupili v kategorii motocyklů jezdci Bohumil Michálek a Miroslav Pavlík. Další místo pak v hranické skvadře zaujal závodník ve třídě čtyřkolek Martin Kuchař.

Na rychlé trati, kterou pořadatelé připravili, se projevila vlivem nulových srážek špatná viditelnost způsobená zvířeným prachem. I přes tuto nástrahu si jezdci enduro teamu z Velké počínali v rámci možností uspokojivě.

Bohumil Michálek stylem start cíl svou kategorii ovládl. Za ním na druhém místě dojel další reprezentant hranického týmu Miroslav Pavlík. Třetí místo pak uzmul Marek Bláha závodíci za stáj Zemní práce Dostál, a proto stupně vítězů patřili závodníkům z Moravy.

V absolutním pořadí pak pro středomoravské borce vyšla v konkurenci jedné stovky jezdců šestá příčka pro Bohuslava Michálka spolu se sedmým postem Miroslava Pavlíka.

Mezi osmdesáti stroji v závodu čtyřkolek se probojoval dopředu Martin Kuchař. Skrze drobný déšť, který se během klání na trati objevil, dokázal Hraničan, i přes defekt, během něhož měnil pneumatiku, dojet ve skupině mistrovských veteránů na pátém místě.

I v dalším, již sedmém kole, se enduro team z Velké vydá na jih Moravy. Na závodníky totiž čeká nová trať v Mikulově.

Autor: Lubomír Budný