Po skončení sezóny v červnu se hraničtí házenkáři soustředili na kondiční i taktické možnosti hry. Příprava však neproběhla dle slov Libora Hrabala zrovna ideálně. „Mám z ní smíšené pocity. Nešlo to podle našich představ. Především po herní stránce, neboť jsme si nemohli vyzkoušet vše, co jsme chtěli," povzdechl si na úvod kouč Cementářů.

V rámci přípravy na nový ročník tuzemské nejvyšší soutěže absolvovali Hrabalovi svěřenci mače se Zlínem
 a Zubřím. Zapojili se i do turnajů v Litovli a Novém Veselí.

Tam si zlomil zápěstní kůstku Michal Jindrák, který sice podstoupil operaci, ale ještě stále není v pořádku. Kvůli nemoci se turnaje ve Veselí nemohl zúčastnit ani Filip Hart. Do třetice si sval natrhl ještě Tomáš Mička. „Museli jsme improvizovat. Navíc se vyskytla ještě další zranění, která vznikla možná
z přetížení," tápal Libor Hrabal.

Cementářský kádr navíc opustili silní hráči v čele
 s Viktorem Hastíkem a Miroslavem Rachačem. Do zápasů už nepromluví ani Marek Třeštík. Hranice se stejně jako v předešlých letech spoléhají hlavně na silnou obranu, kterou podrží v bráně zkušený gólman Josef Kučerka.

„Tím, že odešel Marek Třeštík, tak to bude těžké. Nemáme tým stavěný na rychlou házenou. Budeme se muset snažit napasovat taktiku na soupeře, tak jak budeme potřebovat," predikoval hranický lodivod.

Na druhou stranu se podařilo klubu sehnat nové posily. „Filipa Harta z Kopřivnice, Michala Jindráka ze Zlína a nyní nám pomohou ještě další hráči. Tým však nebude silný jako v minulé sezóně," posteskl si Libor Hrabal.

Čas na změnu sestavy mají hraničtí házenkáři do 15. září. Pak totiž vyprší možnost přestupů mezi kluby. V prvním kole nového ročníku, jenž začíná už v neděli, vypomůže Cementářům ještě Petr Pomahač z MHK Karviná. Na domácí palubovce uvítají svěřenci Libora Hrabala celek Brna od 10.30 hodin.

AUTOR: LUBOMÍR BUDNÝ