Družstvo starších žáků Femaxu Engineering Hranice si už zajistilo titul mistra Olomouckého kraje a postup na mistrovství České republiky. Po excelentních výkonech celého týmu hraničtí pouze jednou zakusili hořkost porážky a připsali si tak jako v kole prvním čtyři výhry.

Družstvo ve složení Václav Kovář (38 kg), Jan Stavinoha (42 kg), Robert Trojnar (46 kg), Roman Keprda (50 kg), Štěpán Hýža (55 kg), Adam Suchánek (60 kg), Michal Šuta (66 kg), Jakub Stres (73 kg) a Petr Solanský (+73 kg) v prvním utkání po vyrovnaných bojích každého jednotlivce nakonec podlehlo Baníku Ostrava vysoko 0:7.

V dalších zápasech už šlo vše jak po másle. Borci se po tak vysoké porážce zvedli a opět jako tým zabojovali. Porazili Dědice 6:3, Blansko 7:1, Hulín 6:2 a Mittal Ostrava 9:0. Po druhém kole je tým Femaxu Engineering na vynikající stříbrné pozici. T

renérka Olga Chytrá byla s výkony svých borců velmi spokojena a celkově hodnotí soutěž jako kvalitní přípravu na mistrovství republiky družstev starších žáků. Vždy se na Moravskou ligu sjede celá elita Moravy, mezi nimi nechybí ani mistři České republiky a medailisté z mezinárodních turnajů. K vidění jsou velmi vyrovnané a kvalitní zápasy.

Druhou soutěží v této tělocvičně bylo první kolo ženských složek a družstev žen Moravy. Judo Femax Engineering Hranice zde reprezentovala nejpočetnější výprava osmi závodnic. Soutěže družstev žen se zúčastnily pouze dva týmy.

Po kvalitních výkonech si domů děvčata odvezla devět medailí. První místa si zajistily mladší žačky Michaela Klepíková (36 kg), Saša Holčáková (40 kg) a Petra Janáčková (44 kg), starší žačky Petra Bakovská (36 kg) a Marie Holčáková (48 kg). Druhá místa vybojovala starší žačka Anna Michálková (44 kg) a mezi dorostenkami do 52 kg Marie Holčáková. Třetí skončili mladší žačka Eliška Mácová (52 kg) a starší žačka Klára Pítrová (52 kg).

(oli)