Ve složení družstva měla mírnou početní převahu děvčata, kterým se nakonec dařilo o kousek více i na judistickém tatami.

Nejlépe si vedla a jediné zlato pro Klub juda Hranice v Olomouci zajistila Kristýna Dvořáková z mladších žaček, která s přehledem zvítězila v hmotnostní kategorii do 48 kg.

Bronzovou medaili navíc ve stejné hmotnostní kategorii brala její oddílová kolegyně Barbora Zlámalová. To opravdu ale nejpěknější a nejroztomilejší judo, které přitáhlo k tatami diváky, předváděli děti ročníku 2003 v hmotnostní kategorii do 21 kg, kde měl své zastoupení i KJUS Hranice.

Vendulka Kratochvílová obsadila zasloužené druhé místo, když v jednom utkání zvítězila a jednou odešla poražena. Výborně si vedla i druhá benjamínka výpravy, o poznání zkušenější Petra Zlámalová, která v kategorii do 32 kg obsadila 2. místo.

Chlapci se ale nechtěli nechat zahanbit a stříbro za 2. místo mezi mladšími žáky získal Jan Rýznar a bronz za třetí místo v hmotnosti do 37 kg benjamínků Dan Tureček. Jediným, komu se nepodařilo vystoupit na stupně vítězů, byl benjamínek Jakub Hanák (23 kg), ale ani on neodjížděl domů bez vyhraného utkání.

Bohužel to však stačilo pouze na 4. místo, tedy „bramborovou“ medaili.

O týden později, v sobotu 2. května, odjela trojice dorostenců do Uherského Brodu, kde se zúčastnila desátého ročníku Memoriálu Ing. Miroslava Thoře. I když šlo pouze o přípravný turnaj, před druhou hlavní částí prvního pololetí roku, vedli si hraničtí reprezentanti více než dobře. Největším překvapením, bylo vítězství Luďka Pospíšila v hmotnostní kategorii do 81 kg.

Všechny svá utkání ukončil před časovým limitem, až na jediné. V něm však předvedl, že i po fyzické stránce se stále lepší, a v prodloužení, v takzvaném „golden score“ zvítězil opět hodem, a to pouhé dvě sekundy před závěrečným časovým znamením.

Velmi dobře si vedl i Martin Burdík v hmotnosti do 55 kg, který se ze své skupiny postoupil z druhého místa, v play – off se probojoval až do finále, kde však již podruhé tento den podlehl soupeři z Dědic.

I přesto je však pro něj stříbrné místo velkou motivací do dalšího tréninku. Nejméně se dařilo Janu Valchařovi v nejobsazenější hmotnosti dorostenců toho dne, v kategorii do 66 kg. I on ale zasáhl do bojů o medaile, když po úvodní porážce prošel opravami do boje o bronzové umístění, kde však na soupeře nestačil a obsadil tak konečné páté místo.

(dan)