Postupová matematika říká, že i dvě sedmá místa měla zajišťovat nominaci na podzimní MČR, a tedy jistotu účasti pěti borců Železa.

Neslibnější formu předvedl reprezentant ČR, ve váze do 73 kg startující Adam Jestřebský, který i přes těžký los své soupeře válcoval doslova rozdílem třídy až do boje o finále, kde narazil na úřadujícího Mistra ČR. S tímto závodníkem USK Praha má vyrovnanou bilanci, a tak Adam od začátku diktoval tempo, aby jeho soupeř udělal hrubou chybu podlehl a Adam prošel do finále Českého poháru. Zde jej čekala velká výzva v podobě Olympionika z Pekingu Jaromíra Ježka. Adam hned v úvodu udělal hrubku, kterou jeho zkušený soupeř nekompromisně potrestal a Adam tak dovezl domů stříbro.

Stříbro si odvezl i Jakubík

Stejný kov si vybojoval i Lubomír Jakubík, který startoval ve váze do 100 kg. Lubomír dlouho živil naději na zlato, ale taktická chyba a neznalost pravidel nakonec znamenala odsunutí tohoto borce na druhé místo a zisk prvních bodů do ranking listu. Slušně se prezentoval i Jakub Horák ve váze do 60 kg, který po suverénních výkonech postoupil mezi čtyři nejlepší, aby zde v boji o finále svedl vyrovnanou bitvu s pozdějším vítězem z Polska. Po prohře tak Jakub bojoval o třetí místo, nezaváhal a domů přivezl bronz s jistým postupem na MČR.

Slušně v této váze sekundoval junior Jan Mazan, který nejenže startoval ve vyšší věkové kategorii, ale i váhové. Honza však vsadil na bojovnost a výsledkem je obsazení slušné sedmé příčky. Slušný výkon předvedl i Vratislav Machač, který startoval ve váze do 90 kg. Po prohře s reprezentantem Slovenska v prvním kole spadl do opravných bojů, kde se přes Poláka propral až ke konečnému 7. místu a tedy prvním bodům v ranking listu. Na turnaji startovali ještě junioři Jan Dohnal ve váze do 81 kg a Vendula Hlavová do 57 kg, kdy oběma se nedařilo a vypadli v úvodních kolech.

„S výsledky jsem nadmíru spokojený, myslím si, že zisk sedmého místa by měl stačit k automatickému postupu na MČR, a proto jsme na tento turnaj jeli. Je smůla, že na tento turnaj nemohlo jet více borců, ale jejich pracovní vytížení to nedovolilo, a tak se o postup poperou na dalších třech kolech. Týká se to zejména Řezáče, Pavelky a Kyrycha,“ zhodnotil víkend trenér klubu.

MAREK NÁDVORNÍK