Středomoravané se neztratili mezi závodníky z několika zemí Evropy a bodovali v obou částe ch mistrovství. To bylo rozděleno na kategorie ne-waza, což v judistické terminologii značí boj na zemi, a na druhou část randori, ve které se zápasí celkový boj od postoje až na zen.

Právě v první jmenované části zazářil hranický Karel Kovář, když se stal vicemistrem. Jeho kolegové však zaznamenali ještě větší úspěchy.

Lukáš Kyrych ve váze do 90 kilogramů dokázal soupeře udržet na lopatkách po dobu více než pětadvaceti vteřin a vysloužil si titul mistra Německa.

Další zlato přidal ve váhové třídě do 73 kilogramů Tomáš Ličman, který si nejvyšší pozici ve své skupině vybojoval především díky pestrým vítězstvím v soubojích s protivníky technikou upáčení.

Boj typu Randori pak opanoval opět Železář Lukáš Kyrych. Ten soupeře ve vzájemných duelech předčil hlavně přesnými hody a na krku se mu tak zaskvěla další zlatá medaile. Kyrychovi na druhém místě sekundoval ostřílený Tomáš Ličman. Silné zastoupení železářského výběru pak u našich západních sousedů potvrdil třetí do party Karel Kovář na čtvrtém postu.

„Borci prochází přípravou na letní Mistrovství Evropy v Poreči v Chorvatsku; tento turnaj
v Německu ukázal další cestu
v čem se ještě zlepšit. Jejich pokrok můžete brzy zaznamenat na vyhlášeném Mistrovství Maďarska, kde se sjíždí celá Evropa," zhodnotil celý turnaj vedoucí hranické výpravy a lodivod manšaftu Lubomír Jakubík.