Jelikož se jednalo o první závody v roce 2015, účast byla relativně malá, a tak se ve většině váhových kategoriích soutěžilo tabulkovým systémem každý s každým. Týmu JC Železo Hranice, ve složení tří mužů a jednoho dorostence, se podařilo dovézt zpět do Hranic tři cenné kovy. Zlato vybojoval nejmladší člen týmu, dorostenec David Šatánek, který bez větších problémů porazil před časovým limitem své čtyři soupeře a potvrdil, že momentálně patří mezi elitu ve své váhové kategorii do 55 kg. V této kategorii také nastoupí jako hlavní opora v dorostenecké lize za domácí klub JC Železo Hranice, který letos bude obhajovat loňské stříbro.

Stejný kov vybojoval ve váze do 81 kg v kategorii mužů naopak nejstarší člen výpravy Adam Jestřebský, který přesvědčivě zvítězil ve všech svých třech utkáních a v posledním zápase dokonce porazil reprezentanta Rakouska. Ve váhové kategorii mužů do 60 kg startovali poslední dva členové, a to Jan Mazan a Tomáš Beran. Oba jmenovaní předváděli standardně kvalitní výkony, ale Tomáš Beran smolně prohrál dva své úvodní zápasy.

Protože se Honzovi Mazanovi podařilo zdolat v urputném souboji slovenského závodníka, který Tomáše Berana porazil, v celkovém hodnocení byl Honza nakonec na třetím místě a Tomáš na místě čtvrtém. Další větší závody čekají na konci ledna judisty z Hranic na turnaji Olympijských nadějí v Olomouci, který je proslulý špičkovou světovou účastí, a to judistů až z Ázerbájdžánu­. (la)