Sobotní záplavu medailí mládeže ze Vsetína v neděli doplnilo stříbro Theodora Paříka z Velké ceny České Třebové.

Zimního turnaje ve Vsetíně se zúčastnilo hned 17 hranických želízek v ohni. Turnaj byl určen pro nejmladší kategorie do devíti, jedenácti a třinácti let.

Nejlépe si vedl benjamínek Marek Podešva, který ani jednou nezaváhal a vybojoval zlato. Stříbrné medaile získali Daniel Pumprla, Eduard Stržínek, Šimon Mikulík a Dalibor Hriník. Následovala smršť bronzových medailí pro Ondřeje Janíčka, Jindřicha Perdulu, Veroniku Voldánovou, Adama Pleváka, Radka Bukovčáka, Vojtěcha Dornicu, Vlastimila Kuchaře, Hynka Dluhoše, Václava Voldána a Darka Kratochvila.

Antonín Stržínek a Matyáš Slovák srovnali síly s o rok staršími protivníky, kteří je po napínavých utkáních bohužel k bojům o medailové příčky nepustili.

„Naši nejmenší Železáři ukázali, že v nich dřímá talent, aby se z nich ale stali velcí bojovníci, budou na sobě muset ještě hodně pracovat a nasbírat na turnajích mnoho zkušeností. Hranice však už nyní hrdě reprezentují,“ hodnotí výkony svých svěřenců trenér Adam Purgert.

DVOUMETROVÝ PAŘÍK ZÁŘIL

V neděli dne se dva hraničtí judisté Theodor Pařík (-90kg) a Jakub Rác (-66kg) zúčastnili Velké ceny České Třebové společně s dalšími 727 závodníky z 59 klubů z pěti různých států.

Dařilo se zejména Paříkovi, který v pěti zápasech podlehl pouze pozdějšímu vítězi z Olomouce a do Hranic přivezl stříbrnou medaili. Rác si z České Třebové odvezl sedmé místo a spoustu zkušeností.

„,Kluci předvedli vydařené výkony a vyzdvihl bych především dvoumetrového Teoška, se kterým jsme v průběhu turnaje vylepšovali rychlé úchopy, což vyústilo v zasloužené stříbro,“ shrnul mezinárodní turnaj trenér Železa Tomáš Ličman.