Snahou těchto nadějí je nominace na letošní ME, které proběhne na Maltě a dále pak na Olympijské hry mládeže do Turecka. Marie na základě výsledku z loňského roku patří k favoritkám této váhy a svou příslušnost k elitě ukázala již v tomto úvodním nominačním turnaji. V této váze bylo přihlášeno 36 závodnic a v úvodním kole narazila na reprezentantku Rumunska, kterou porazila, aby v zápase druhého kola vyzvala závodnici Bulharska, kterou také vyřadila a v boji o semifinále narazila na závodnici Ukrajiny. S tou svedla vyrovnaný boj, ale podlehla a spadla do opravných bojů, kde vyřadila reprezentantku Rakouska, dále Turecka, aby v boji o bronz svedla vyrovnaný boj s reprezentantkou Itálie.

Na řadu přišlo prodloužení. Zde měla navrch Marie, která však chybovala a dvacet sekund před koncem prohrála. Domů si veze výborné 5. místo a první body do Evropského ranking listu. Navíc dosáhla nejlepšího výsledku z výpravy ČR a na velmi kvalitně obsazeném turnaji naznačila své možnosti pro tuto sezonu. Vždyť v loňském ročníku vypadla hned v úvodním kole.

Extraliga

Hned do dvou celků Extraligy judo byli uvolněni závodníci Železa, a to Adam Jestřebský do Liberce a Jakub Horák do Olomouce. Oba závodníci předvedli své umění v nejvyšší soutěži družstev a jednoznačně úspěšnější byl Adam ve váze do 73 kg, který zvítězil ve všech čtyřech nastoupených utkáních a i díky jeho bezchybnému výkonu se usadil Liberec na vedoucí pozici skupiny B. Jakub startoval s Olomoucí ve skupině A a bilance zápasů měl dvě prohry, jedna remíza a jedno vítězství. Olomouc je průběžně na 4. místě.

Od 10. do 19. března probíhá pod záštitou Evropské asociace juda ČSJu v Nymburku tréninkový kemp, který byl příznačně nazván Cesta za Olympijským zlatem. Kempu se účastní více jak 500 judistů z celého světa. V Nymburku jsou tak k vidění nejlepší judisté planety. Na tuto významnou akci byli nominováni i talentovaní judisté Železa Hranice, a to Adam Jestřebský a Lubomír Holčák. Části kempu se účastnila i dorostenecká reprezentantka Marie Holčáková. Tvrdá příprava jistě přispěje ke skvělým výkonům v probíhající sezoně.

MAREK NÁDVORNÍK