Početnější výprava Draků se představila v Prostějově. V konkurenci dvou stovek soutěžících předvedli pěkné sportovní výkony a odměnou za to jim byl zisk sedmi medailí. Jediné zlato zajistil mladší žák Lukáš Příleský, který ukončil všechny své zápasy před časovým limitem a kromě medaile si domů odvezl také krásný pohár pro vítěze. O další zlato do sbírky připravil Davida Šatánka neférovým rozhodnutím rozhodčí. David bezkonkurenčně kráčel za prvenstvím a pohár pro vítěze své váhové kategorie mu unikl jen o vlásek, a tak se musel, i když nerad, spokojit s 2. místem.

Další druhá místa vybojovali mladší žačka Alexandra Holčáková, benjamínci Šarlota Olšáková a Patrik Vašina. O třetí místa se postarali benjamínci Roman Chytrý a Martin Bezděk. V zápasech o bronz podlehli Miriam Sekaninová a Roman Salát. Arnošt Malenovský skončil sedmý. Ondřej Rác na svých prvních závodech nepostoupil ze skupiny.

Beran bral bronz

Dva zástupci Femaxu Engineering, Petra Janáčková a Tomáš Beran, se zúčastnili Mezinárodní velké ceny města Ostravy. V konkurenci 130 závodníků ze tří států vybojovali oba borci medailová umístění. Petra Janáčková nedala svým soupeřkám ve váze do 48 kg žádnou šanci a obsadila 1. místo. Pak své štěstí zkusila ještě ve vyšší váhové kategorii do 52 kg, tam pouze jednou zaváhala a ke zlatu přidala ještě stříbro. Tomáš Beran podlehl pouze v jednom utkání závodníkovi z Polska. Domů si tak odvezl bronzovou medaili.

S blížícím se začátkem letních prázdnin zvolňují judisté Femaxu tréninkové zatížení. Skupina osmi benjamínků závodníků v úterý 1. června oslavila Mezinárodní den dětí návštěvou horolezecké stěny v Drahotuších. Všem se tam moc líbilo a trenérka zvažuje, že tento sportovní prvek zařadí do fyzické přípravy svých svěřenců.

OLGA CHYTRÁ