V republikové konkurenci tisícovky soutěžících obstály Hranice na výbornou, judisté vybojovali po jednom zlatu, dvou stříbrech a dvou bronzech. Mladší žačka Šarlota Olšáková se navíc posunula z druhého místa na pozici republikové jedničky ve váze do 48 kg.

První do bojů zasáhli mladší žáci a žákyně. Ve váze do 48 kg nedala Šarlota Olšáková svým soupeřkám vůbec žádnou šanci a suverénně vybojovala své historické zlato na Českém poháru. Další medaili zajistil Martin Bezděk ve váze do 46 kg, bez problémů prošel do finále své váhy, kde zaspal hned v úvodu, podlehl a skončil druhý. Martin vybojoval svou první medaili na Českém poháru.

O třetí místo se postaral Tomáš Čechák ve váze do 42 kg. Ten prošel sítem pavouka mezi osmičku nejlepších závodníků, zde ve vyrovnaném zápase podlehl a spadl do oprav, kde již nezaváhal. Favoritovi váhy do 34 kg Patriku Vašinovi se nepovedl úvodní zápas a do dalších bojů neměl možnost zasáhnout. Je to škoda, protože Patrikovi patří zatím průběžné druhé místo v ranking listu pro tento rok. Po jedné výhře mají Vincent Skurka a Ondra Rác. Úvodními koly neprošli Jožka Daněk, Roman Chytrý a Roman Salát.

V kategorii starších žáků do 46 kg nastoupil David Šatánek k pěti utkáním, ve čtyřech byl úspěšný, ve finálovém duelu nestačil na svého rivala z Teplic, opět mu podlehl a vybojoval stříbrnou medaili. David si svůj start zopakoval ještě v kategorii dorostu, kde s přehledem vybojoval bronzovou medaili. Starší žačka Barbora Lipková (57 kg) vyhrála pouze v jednom utkání a zajistila si sedmou příčku. Svůj start vyzkoušela i premiérově mezi dorostenkami, kde skončila devátá.

Dorostenec Daniel Čechák (46 kg) skončil na sedmém místě. Jediný zástupce JC Železo Hranice Šimon Skurka (73 kg), bojoval v nejobsazenější váhové kategorii dorostu, změřil síly s třiatřiceti závodníky. Sítem pavouka prošel mezi osmičku nejlepších, zde podlehl a bojoval v opravách, ve finále repasáží si neporadil s protivníkem z Jihlavy a skončil pátý. Šimon si na své konto připsal čtyři vítězná utkání a dvě prohry. (oli)