Nejúspěšnější členkou výpravy se stala Veronika Sigmundová, která vybojovala bronzovou medaili. Hranická rodačka v prvním kole předvedla svůj životní výkon, když porazila úřadující mistryni světa, čímž ji vyřadila z dalších bojů. Za špičkový výkon jí netradičně ihned po zápase blahopřály soupeřky, ačkoli jejich vzájemný duel na ně ještě čekal.

V dalších kláních pak Sigmundovou přemohla jen soupeřka z Itálie, která jí technikou v boji na zemi odsunula
k boji o bronz. V souboji
o třetí místo nedala středomoravská judistka šanci soupeřce z Ruska a klání ukončila před časovým limitem. Ziskem bronzové medaile se Sigmundová nominovala na podzimní mistrovství světa na Floridě.

V silné konkurenci MEM se do bojů zapojila i železná mužská skvadra. Nejvíce se dařilo Lukáši Kyrychovi ve váze do devadesáti kilogramů. Kyrych se i přes těžký los propral až k sedmému místu. Karel Kovář ve třídě do 81 kilogramů a Tomáš Ličman ve skupině do 73 kilogramů dosáhli ve svých vahách na
9. místa.

Železáři pak doplnili český reprezentační celek v soutěži družstev mužů, kdy hraničtí rozhodně nezapadli mezi celky Ruska, Francie či Německa. Vyrovnaná klání nakonec vedla k pátému místu, kdy po urputných bojích o bronzové medaile, podlehli čeští borci soupeřům z Itálie.

„Jsem strašně rád za výsledky, které naše výprava Železářů předvedla. Svým srdceryvným výkonem mi dech vyrazila hlavně bronzová Veronika Sigmundová, která v rámci několikaměsíční přípravy zhubla osm kilogramů, přičemž nabírala svalovou hmotu. Tyto výkony jsou pro mě důkazem, že hranické judo jde správným směrem, obsazuje již všechny věkové kategorie
a dosahuje v nich k příčkám nejvyšším. Hraničtí fanoušci tak mohou být opět na co pyšní," shrnul Mistrovství Evropy Masters trenér výpravy Marek Nádvorník. (lipu)