V konkurenci bojovníků z více než deseti zemí se nejvíce z hranické skvadry prosadila judistka Veronika Sigmundová, jež se nyní soustředí na účast v rámci mistrovství světa na Floridě.

Právě výše zmíněná závodnice z města nad řekou Bečvou nenechala nic náhodě a hladce prošla přes úvodní kvalifikaci i další části pražského podniku. Ve finále potvrdila skvělou formu a s prvním místem si vybojovala titul mistryně České republiky.

Druhý mistrovský titul pro moravské judisty získala Gabriela Průšová, která stejně jako její kolegyně Sigmundová zvládla všechna utkání a v konečném boji brala zlato.

Hranický dres v české metropoli dále oblékl hostující Pavel Vyhlídal z Kroměříže. Ten ukořistil druhé místo.

Následující výsledky okomentoval trenér výpravy Adam Purgert.

„Nejvíce zápasů svedl Tomáš Ličman, kterého na domácí půdě opustila forma. Nicméně třetí místo je velmi slušný výsledek, za který se nemusí vůbec stydět," uvedl Purgert.

„Dále bych chtěl vyzdvihnout výkon Martina Řezáče, který se pral jako drak a bronz mu unikl na takzvaný půlbod. Po prodloužení bylo utkání stále nerozhodné a rozhodčí se rozhodli ho dát aktivnějšímu slovenskému sokovi," uzavřel trenér hranické výpravy s tím, že Řezáč nakonec skončil na nepopulárním pátém místě.

Autor: Lubomír Budný