Nejlepší vystoupení zaznamenal věkem ještě junior Jan Mazan,který dokázal jako jediný vybojovat medailový úspěch. Výsledkem jeho snažení je zisk stříbra. Přemožitele našel až ve finále své váhové kategorie do 60 kg, kdy po boji s domácím borcem získal stříbro.

Dále se na turnaji ve váze do 81 kg představila dvojice Vratislav Machač a junior Michal Posmyk, kterým se nevedlo, Machač vypadl v úvodních kolech a Posmyk vybojoval 9. místo. Ve váze do 73 kg obsadil junior Michal Šuta 11. příčku a ve váze do 66 kg startoval nadějný dorostenec Robert Trojnar, který však do boje o medaile nezasáhl.

Petr Pírko v Zagrebu

Reprezentace ČR dorostu odjela na turnaj do chorvatského Zagrebu, kde již tradičně startuje série turnajů Evropského poháru o body do evropského žebříčku. Letos tento turnaj Český svaz juda pojal jako přípravu a do Zagrebu vyslal širší reprezentaci kategorie dorostu a do této se vměstnali i Tomáš Beran a Petr Pírko. Prvně jmenovaný na akci nejel, protože onemocněl. Pírko předvedl průměrný výkon, vypadl ve druhém kole a do bojů o medaile již nezasáhl.

Autor: MAREK NÁDVORNÍK