Úvodní kolo se uskutečnilo v hale SKP Jičín a ve skupině čekala borce Železa postupně družstva Mohelnice, Hradce Králové, Jablonce, Havířova a Jičína.

Tým odjel do Jičína s cílem umístění do třetí příčky, výsledek však byl o stupínek horší.

Sestava Železa Hranice: 60 kg Jakub Horák, 66 kg Martin Sekan a Tomáš Ličman, 73 kg Petr Neckář a Vratislav Machač, 81 kg Jiří Pavelka a Adam Purgert, 90 kg Lubomír Jakubík a Lukáš Kyrych, 100 kg Štefan Szebista a Lukáš Mach.

Díky dublování jednotlivých vah bylo možné měnit sestavu tak, aby byla obsazena i váha +100 kg, kterou měli hraničtí judisté volnou.

První zápas proti Mohelnici byl vyrovnaný, ale více štěstí se přiklonilo na stranu Mohelnice a výsledek 2:5 neodpovídá vyrovnanosti zápasu.

Bodově se prosadili Ličman a Pavelka. V utkání s Hradcem Králové hraničtí jasně dominovali a připsali si vítězství 5:1, když bodovali Horák, Ličman, Jakubík, Szebista a Mach.

Pavelka svůj zápas remizoval. Hranice v dalším střetnutí s Jabloncem opět zvítězily, tentokrát 5:2, bodovali Horák, Sekan, Pavelka, Jakubík a Kyrych. V zápase s Havířovem však po velkém boji prohrály 2:4, když bodovali Neckář a Pavelka, Horák remizoval.

Toto utkání otřáslo týmem a v posledním měření sil Železo nečekaně podlehlo Jičínu 2:5, když bodovali Pavelka a Kyrych. Tento výsledek znamená, že hranický tým je po prvním kole na čtvrtém místě se ztrátou dvou bodů na postupové příčky. Druhé kolo proběhne v Havířově a tým se utká opět se stejnými celky.

Trenér Železa Hranice zhodnotil vystoupení svého celku: „Tým bojoval, ale bojovnost nestačí. Ve druhém kole se musí zlepšit výkonnost celého družstva. Znatelná byla ztráta Martina Rezáče do 73 kg, který tým doplní pro druhé kolo. I přes nevydařené úvodní vystoupení však věřím v postup do finálové skupiny.“

Výprava děvčat a dorostenců se představila v Uherském Brodu

Výprava sedmi judistů a judistek Železa Hranice se představila na sedmém ročníku turnaje ženských složek rozšířeném o kategorii dorostu a starších žáků.

Na tatami se představilo 250 závodníků převážně z moravských oddílů. Sedmičky byly pro judisty Železa šťastné a domů tak výprava dovezla celkem čtyři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili.

Judistům Železa se nestalo, že by někdo vypadl bez vyhraného zápasu, a z tohoto hlediska je tento přípravný turnaj hodnocen jako úspěšný.

Zlato si domůdovezli dorostenci Jan Mazan do 50 kg, Lubomír Holčák do 66 kg a Jana Lipková do 63 kg, dále pak Lenka Mrázková do 63 kg juniorek. Stříbro získala ve váze do 63 kg žen Jana Poletinová a bronz přidal ve váze do 50 kg dorostenců Martin Novák.

Na konečné sedmém příčce se umístil Jan Dohnal do 73 kg. Trenérka Barbora Jestřebská řekla: „Jsem nadmíru spokojena s umístěním borců. Absolutorium zaslouží Mazan a Holčák, kteří své zápasy ukončili vždy do minuty.“

(mn)