V konkurenci dvou stovek judistů z celé Moravy se neztratili a vybojovali jedenáct medailí. Mladším žákům se z různých důvodů nedařilo vybojovat medailová umístění, a tak jejich čest zachraňovala jediná dívka Petra Bakovská (32 kg), která s přehledem získala první místo, když nastoupila ke čtyřem utkáním.

Nejblíže k medaili byl Robert Trojnar (38 kg), který vyhrál základní skupinu, pak postoupil do boje o finále, kde podlehl. Stejně si počínal i v boji o bronz. „Oba poslední zápasy Robert velmi podcenil, na což také doplatil.

V celkovém hodnocení mu patří páté místo“, řekla Olga Chytrá, trenérka Femaxu Hranice, která dalšího závodníka Filipa Bára (42 kg) po dohodě s rodiči po prvním utkání stáhla z důvodu nastupující nemoci a vysoké horečky.

Tomáš Beran (30 kg) a Jakub Heger (46 kg) nepostoupili ze základních skupin. Za to benjamínci předvedli hotovou medailovou smršť.

Po pěkných bojovných výkonech první místo zcela suverénně vybojoval Lukáš Příleský, na druhých místech skončili Karolína Sekaninová, Vladimír Blažek a Ondřej Gladiš, třetí místa obsadili Roman M. Chytrý, Vašek Příleský, Martin Bezděk, Richard Mářa, Radim Zuzaňák a Alexandra Holčáková.

Ze skupiny nepostoupila Zuzana Gladišová, která skončila celkově pátá.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

(oli)