Hned devítce borců Femaxu se podařilo na šampionát kvalifikovat a hranický klub se tak stal nejúspěšnější výpravou podniku. Ve váze do 42 kg bojovali dva zástupci Femaxu.

Úspěšnějším se stal Roman Fridrich, který všechny své zápasy ukončil do třiceti sekund. Zaslouženě tak získal dvě první místa a stal se Přeborníkem Olomouckého kraje a Mistrem tří krajů.

Roman Keprda vybojoval druhé postupové místo v Olomouckém kraji a celkově skončil třetí.

Ve váze do 50 kg vybojoval zlato Michal Posmyk a stal se tak Přeborníkem Olomouckého kraje a Vicemistrem tří krajů, když ve finále nešťastně podlehl. Ve váze do 55 kg nastoupili dva hraničtí judisté. Nedařilo se Štěpánu Hýžovi, který skončil na třetím nepostupovém místě.

Zcela suverénně naopak ovládl tatami Jakub Jurka. Stal se Přeborníkem Olomouckého kraje a nepatrná chyba ve finále jej odsunula na celkové druhé místo. Ve váze do 60 kg zcela exceloval ve skupině Olomouckého kraje Dominik Olšák, když ukončil všechny své zápasy před časovým limitem a zvítězil.

V dalších bojích však již chyboval a skončil na konečném třetím místě. Dva borci Femaxu se představili ve váze do 66 kg. Marek Čížkovský se stal Přeborníkem Olomouckého kraje a celkové třetí místo v Mistrovství tří krajů je zasloužené.

Zraněný Michal Šuta nastoupil pouze ke kvalifikačním bojům skupiny Olomouckého kraje. Zde skončil druhý, z dalších zápasů ho trenérka stáhla, ale i to stačilo k celkovému třetímu místu.

Poslední váhovou kategorií, kterou borci Femaxu ovládli byla kategorie do 73 kg. Zde se Tomáš Leskovský stal Přeborníkem Olomouckého kraje i Mistrem tří krajů, když nedal svým soupeřům vůbec žádnou šanci.

Sekundoval mu Matěj Benk, který obsadil druhou příčku a celkové třetí místo. V celkovém součtu tak starší žáci Femaxu vybojovali šestkrát titul Přeborník Olomouckého kraje a dvakrát titul Mistr tří krajů.

Z devíti možných vah judisté Femaxu obsadili šest a ve všech dokázali být nejlepší v rámci Olomouckého kraje. „Tak fantastický vstup do sezóny ještě nepamatuji,“ pochvalovala si trenérka Femaxu Olga Chytrá.

(oli)