V celkovém součtu se jim podařilo vybojovat sedmnáct medailí.

Velkého mezinárodního turnaje mládeže pod názvem Slovak open 2008 v Galantě se zúčastnilo třináct mladších a starších žáků Femaxu.

V konkurenci sedmi států (Slovensko, Česko, Slovinsko, Maďarsko, Rakousko, Rumunsko a Rusko) borci z Hranic vybojovali pět medailí. Nejvíce se dařilo mistru ČR mladšímu žákovi Robertu Trojnarovi ve váze do 42 kilogramů. Ten si v prvním utkání poradil s domácím závodníkem, v druhém narazil na Maďara a rychlým ipponem ukončil tento zápas.

Ve třetím velice těžkém duelu bojoval proti Ruskému judistovi, zde v golden skóre hodil juko a dovedl zápas do vítězného konce. Finále pak zvládl na výbornou a zvítězil před časovým limitem dvou minut. Robert si tak zaslouženě domů odvezl zlatou medaili. V této váze ještě bojoval Filip Bár, který po pěkných bojovných výkonech skončil devátý.

Stříbrnou medailí se blýskla mladší žačka Petra Bakovská ve váze do 32 kg. Ta nastoupila ke čtyřem utkáním a jen jednou zakusila hořkost porážky. Třetí místa obsadili mladší žačka Petra Janáčková (44 kg), mladší žák Adam Kolář (34 kg), když chyboval pouze v prvním utkání, v opravných bojích již nezaváhal a suverénně kráčel za medailí, a starší žák RomanKeprda (42 kg).

Zápas o bronz nezvládla starší žačka Marie Holčáková (48 kg), která byla oslabena nastupující nemocí a bojovala sama se sebou. Hezká sedmá místa vybojovali Tomáš Beran, Michal Šuta a Štěpán Hýža. Devátí skončili Dominik Olšák, David Kolář a Jan Kolář.

Dvanáct medailí ze Vsetína

Ve stejný den se čtrnáct benjamínků Femaxu Hranice zúčastnilo Ceny dětí ve Vsetíně. Po skvělých výkonech si domů dovezli dvanáct medailí, neprosadili se pouze dva závodníci, když byli přeřazeni do jiné kategorie.

Dvě váhy benjamínků se staly výhradně záležitostí borců Femaxu, když si to ve finále rozdali Blažek s Králíkem a Šatánek s Bezděkem. První místa vybojovali Lukáš Příleský, Vladimír Blažek a David Šatánek.

Druhá místa obsadili Lukáš Králík, Martin Bezděk, Ondra Gladiš, Alexandra Holčáková, Vašek Příleský a Julie Bakovská. Třetí místa získali Zuzka Gladišová, Karolína Sekaninová, Marek Zdráhala. Neprosadil se Jirka Benk, který bojoval mezi mladšími žáky, a Klára Pítrová, ta zápasila mezi chlapci.

(oli)