Největší naděje vkládali trenéři do Luboše Holčáka (olym-pijského vítěze ve váze do 55 kg) a Jana Mazana, kteří jsou v kategorii starších žáků již posledním rokem, startují v dorostenecké lize a patří k nejzkušenějším judistům Femaxu.

Oba závodníci trenérské i své ambice naplnili. Největším překvapením se stal Michal Posmyk, od kterého zisk medaile málokdo čekal. Snad jen jediné zklamání bylo ze strany Jakuba Jurky, který se neprosadil, jeho celoroční výkonnost nasvědčovala jeho umístění do pátého místa.

Tomáš Leskovský ukázal pěkné bojovné judo, ale na svůj vrchol musí ještě rok počkat. Ve váze do 42 kg nastoupil Michal Posmyk, třemi takticky vedenými zápasy prošel do finále své váhy, zde v úvodu skóroval pěkným ipponem a zaslouženě vybojoval zlatou medaili a titul mistra České republiky.

Ve váze do 46 kg se Jan Mazan propral mezi čtyřku nejlepších borců, v boji o finále neohodnotili rozhodčí jeho akci, a tak se pustil do otevřeného boje. To se mu stalo osudným a podlehl borci z Jičína.

Ve finále oprav zvítězil a vybojoval cenné třetí místo. V této váze se překvapivě neprosadil Jakub Jurka, kterému oplatil porážku z Jihlavy judista z USK Praha. Ve váze do 60 kg se rychlými ippony dostal do finále Luboš Holčák, tato váha byla nejobsazenější na celém šampionátu, bojovalo zde 31 judistů.

Od počátku finálového zápasu Luboš udával tempo. V půli ut-kání však chyboval a nepřipraveným útokem umožnil soupeři skórovat a dovést zápas do vítězného konce. Ale i přes tuto školáckou chybu je zisk stříbra a titulu vicemistra České republiky obrovským úspěchem.

V této váze si dvěma vítěznými zápasy zajistil Tomáš Leskovský slušné deváté místo.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika