V sobotu zamířilo do Olomouce dvanáct benjamínků, v neděli osm mladších žáků. Svěřenci trenérky Olgy Chytré naplnili velké medailové ambice a domů si přivezli pět mistrovských titulů a spoustu dalších medailových úspěchů.

V sobotu se do hanácké metropole sjelo na 220 závodníků z celé Moravy. Nejúspěšněji si počínala děvčata Julie Bakovská a Petra Janáčková, která zcela suverénně vybojovala zlaté medaile.

Další zlato přidal Filip Bár, který ukončil všechny své zápasy před časovým limitem. Jan Kolář a Vladimír Blažek, kteří podlehli svým soupeřům až ve finále svých vah, vystoupili na druhou příčku, a hlavně Honza předvedl skvělé judo, když zakončil pět utkání krásnými ippony.

Na bednu ještě dosáhl Lukáš Příleský, který podlehl v boji o finále a zaslouženě obsadil třetí místo. Jen těsně od medailových pozic zůstali Tomáš Beran, David Šatánek a Karolína Sekaninová. Všichni tři podali velmi bojovné výkony.

Pěkná sedmá místa patří Davidu Kolářovi, Alexandře Holčákové a Jakubu Hegerovi. V neděli se představilo 110 mladších žáků a žákyň, kteří si svůj postup museli zajistit v kvalifikaci.

Největší naděje vkládala trenérka do Roberta Trojnara (38 kg), letošního stříbrného medailisty z mládežnické olympiády. Trojnar nezklamal a suverénně zakončil svou sezónu ziskem zlaté medaile, když suverénně zvítězil ve všech pěti zápasech.

Stejně úspěšný byl i Michal Šuta (+60 kg). Jako vítěz skupiny porazil i dva nejúspěšnější borce z druhé tabulky a zaslouženě zvítězil. Druhá místa trochu smolně vybojovali Marek Čížkovský (60 kg) a Petra Bakovská (32 kg).

Čižkovský v takticky vedeném finále prohrál v posledních pěti sekundách jen na koku a Bakovská po bojovném výkonu prohrála pouze na rozhodnutí sudích. Třetí místo obsadila Marie Holčáková (44 kg). Pěkná sedmá místa získali nováčci oddílu Roman Keprda, Štěpán Hýža a Klára Pítrová.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika