První pětičlenná skupina mladších žáků odcestovala do Štramberka, kde se všem podařilo vybojovat medailová umístění a navázat na poslední turnaj loňské sezony, na kterém byli judisté Femaxu nejlepším oddílem, stejně tak jako na prvním turnaji letošní sezony.

Druhá, početnější výprava odjela vlakem na turnaj přípravek do Brna. Mladší žák Robert Trojnar (38 kilogramů) zůstal v této věkové a váhové kategorii ještě v tomto roce a ve Štramberku potvrdil svoji loňskou suverenitu a zaslouženě rychlými ippony získal první místo.

Z kategorie benjamínků přestoupila mezi žákyně trojčata Kolářovi, z nichž nejúspěšnější byl David (30 kg), který všechny své soupeře přemohl a vybojoval první místo.

Tvrdý boj o finále svedli Adam a Honza ve váze do 34 kilo. Adam to zvládl lépe a postoupil do bojů o zlatou medaili, kde však těsně podlehl a obsadil druhé místo. Honza v boji o bronz nezaváhal a skončil třetí.

Svou premiéru mezi mladšími žáky zvládl na výbornou Filip Bár (42 kg), který ve vyrovnaných bojích ukořistil třetí příčku. Jedenáctičlenná skupina borců Femaxu sbírala zkušenosti na turnaji přípravek v Brně.

První místa vybojovali benjamínci Vláďa Blažek a Honza Tran, druhá místa získali benjamínci Richard Mářa a Karolína Sekaninová, mladší žák Tomáš Beran a starší žák Roman Keprda.

Třetí místa obsadili benjamínci Lukáš Příleský a Simona Frydryšková a starší žák Štěpán Hýža. Bez medaile zůstali čtvrtí benjamínci Vašek Příleský a Lukáš Rýpar.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika