Letos se nám nepodařilo vycestovat do zahraničí, protože jsme museli uspořádat všechna čtyři kola Moravské ligy starších žáků.

V této soutěži jsme stanuli na stupni nejvyšším a postoupili jsme na mistrovství ČR družstev, kde jsme skončili na sedmém místě.

Starší žačky hostovaly za družstva SKUP Olomouc a SKP Ostrava na MČR družstev starších žaček a dorostenek. Starší žáci hostovali v dorostenecké lize za Železo Hranice.

Pět judistů z osmi reprezentovalo Olomoucký kraj na III. letní olympiádě mládeže v Ústí nad Labem a tři z nich se postarali o jediné medaile pro Olomoucký kraj v této disciplíně (Holčák zlato, Trojnar stříbro a Lipková bronz).

Vedoucím celé výpravy byla zvolena trenérka Femaxu Olga Chytrá. Do turnajů se kromě judistů a trenérů zapojila spousta aktivních rodičů, za což jim patří obrovské poděkování.

Femax také pořádal tři vlastní soutěže na domácí půdě, a to Ippon cup družstev mladších žáků a benjamínků, který měl velký ohlas mezi zúčastněnými aktéry, čtyři kola již zmiňované Moravské ligy starších žáků a vánoční turnaj Dráčat (pro nováčky klubu).

Vypsat všechny dosažené výsledky na přípravných turnajích by bylo nemožné a navíc všechny již byly postupně zveřejněny na stránkách Hranického Týdne. Uvedu tedy pouze výsledky z MČR starších žáků a žákyň, MČR dorostu a Mistrovství Moravy mladšího žactva a benjamínků.

Výsledky

MČR starších žáků a žaček: 1. Jana Lipková a Michal Posmyk, 2. Luboš Holčák, 3. Jan Mazan, 7. Mirka Chudá.

MČR dorostenců a dorostenek: 3. Jana Lipková a Jan Mazan.

Mistrovství Moravy: 1. Julie Bakovská, Petra Janáčková, Filip Bár, Robert Trojnar, Michal Šuta, 2. Jan Kolář, Vladimír Blažek, Petra Bakovská, Marek Čížkovský, 3. Lukáš Příleský, Marie Holčáková, 5. Tomáš Beran, David Šatánek a Karolína Sekaninová.

Smíšená družstva: 1. Konnam cup Ostrava, Ippon cup Hranice, Vánoční pohár Mohelnice.

Poslední týden v srpnu jsme pořádali letní přípravné soustředění na Potštátu, kterého se zúčastnilo čtyřiadvacet judistů a dvě trenérky. Od září 2007 trénujeme dvakrát týdně v ZŠ ve Drahotuších, čtyřikrát do týdne v ZŠ Šromotovo a jednou týdně dojíždíme na tréninky do Olomouce.

Tři borci obdrželi pozvánku od reprezentačního trenéra do celku dorostenců a dorostenek, jsou to Lipková, Mazan a Holčák.

V celkovém hodnocení klubů České republiky z mistrovských soutěží jsme obsadili vynikající 14. příčku a stali se tak i nejlepším oddílem Olomouckého kraje.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika