Po skvělých výkonech si hraničtí domů odvezli tři medailové úspěchy. Největší senzací však byla finálová účast Jurky a Posmyka v nejobsazenější váze šampionátu.

První medaili Femax vybojoval ve váhové kategorii do 42 kg. Postaral se o ni Roman Fridrich. S přehledem postoupil do semifinále, zde však podlehl po skvěle rozjetém úvodu a ve finálovém bloku o mistrovské medaile již nezaváhal a vybojoval skvělé třetí místo.

Ve stejné váze bojoval také Roman Keprda. Po vyhraném úvodním zápase již v dalších utkáních neskóroval a umístil se na celkové slušné sedmé pozici. V nejobsazenější váze šampionátu do 50 kg nastoupili v pavouku proti sobě Jakub Jurka a Michal Posmyk.

Michal, obhájce loňského zlata, v prvním utkání porazil borce z Teplic, v druhém utkání si poradil s judistou USK Praha. Třetí zápas Posmyk opět ukončil rychlým ipponem nad závodníkem z Písku a v boji o finále přemohl zcela jednoznačně závodníka Nového Boru.

Jakub si v prvním zápase rychle poradil s judistou Turnova, druhé velice těžké utkání proti protivníkovi z Liberce zvládl na výbornou. Ve třetím boji Jurka porazil borce z Plzně a v semifinálovém klání svedl urputný boj se závodníkem z Blanska. Finále se tedy stalo čistě záležitostí judistů Femaxu Hranice.

V první minutě byl zápas velice vyrovnaný, oba závodníci se hlídali, pak však Jakub zaútočil chvatem seoi nage a krásným ipponem zvítězil a zajistil si tak titul Mistra ČR pro tento rok. Michal skončil na skvělém druhém místě.

Ve váze do 60 kg se představil Dominik Olšák. Neprošel však úvodními koly a skončil v poli poražených. Ve váze do 66 kg předvedl skvělé bojovné judo Michal Šuta, který prošel úvodními koly pavouka a celkové sedmé místo je skvělým úspěchem tohoto mladého borce.

V této váze měl postup zajištěn i Marek Čížkovský. Ten se však na tréninku zranil a do Plzně neodjel. Ve váze do 73 kg očekávala trenérka Femaxu Olga Chytrá zisk mistrovského kovu, toto očekávání však Tomáš Leskovský nenaplnil. Ještě dva dny před republikovým šampionátem ležel Tomáš v horečkách.

I přes tento handicap a nepříznivý los, kdy hned tři medailisté byli z Tomášovy strany pavouka, podal Leskovský bojovný výkon a celkové sedmé místo je uspokojivé. Tomáš v prvním utkání podlehl pozdějšímu vítězi této váhy pouze na rozhodnutí rozhodčích. Ve stejné váze se Matěj Benk nepropral úvodním sítem vyřazovacích bojů.

(oli)