V sobotu proběhla soutěž jednotlivkyň v kategorii mladších a starších žaček. V neděli startovala družstva starších žaček, dorostenek a žen.

Judo Femax zde reprezentovala čtyři děvčata, jež se postarala o tři mistrovské medaile.

První do bojů zasáhla mladší žačka Petra Bakovská (32 kg). Petra nastupovala ke svým zápasům s obrovskou chutí vítězit a to se jí také vyplatilo. Zcela bez problémů prošla do finále své váhy, kde po výborném a vyrovnaném utkání nakonec podlehla na juko a obsadila skvělé druhé místo na MČR.

Dalším želízkem v ohni byla mladší žačka Petra Janáčková (44 kg). V prvním utkání zvítězila rychlým ipponem. V druhém utkání celý zápas diktovala tempo, ujala se vysokého vedení, ale velkou chybou v závěru se připravila o vítězství.

V opravách si třemi jasnými ippony zajistila výborné třetí místo na MČR. Pěkný výkon předvedla mladší žačka Klára Pítrová (52 kg). Na své konto si připsala i jedno vítězné utkání, v dalších zápasech však nestačila na své daleko zkušenější soupeřky a podlehla po tuhých bojích. Konečné sedmé místo je však obrovským úspěchem této závodnice.

V kategorii starších žaček měl Femax jedinou zástupkyni. Marie Holčáková (48 kg) od počátku patřila k velkým favoritkám mistrovství o čemž svědčí obrovský zájem a podpora reprezentačního trenéra krajského výběru žactva.

Její váha byla nejvíce kvantitativně a kvalitativně obsazenou na celé soutěži. Marie nastoupila ke třem utkáním a všechny je ukončila do 20 sekund. Ve finále se utkala ze soupeřkou z Mohelnice, která se do finále probojovala s „odřenýma ušima“.

Holčákové tato soupeřka technicky nesedí, ale přesto ji v souboji v postoji uzavřela pod tlak a výrazně ji převyšovala. Jediná chyba v boji na zemi však rozhodla a Marie vybojovala pěkné druhé místo na MČR.

Do nedělní soutěže MČR družstev starších žaček nastupoval tým s velkými ambicemi. Pod vedením trenérky Femaxu Olgy Chytré a reprezentačního trenéra krajského výběru Jiřího Štěpána podal tým excelentní výkony.

Družstvo ve složení 36 kg neobsazeno, Barbora Procházková (40 kg), Nikol Mikolášová a Štěpánka Puklová (44 kg), Marie Holčáková a Romana Chmelařová (48 kg), Ludmila Švábeníková, Markéta Křižanová a Michaela Majdanová (52 kg), Barbora Kalíková (57 kg), Veronika Kmecová (63 kg), Nela Tihelková a Lucie Krmenčíková (+63 kg) v prvním utkání porazilo Týn nad Vltavou 4:2, kdy bodovala Procházková, Holčáková, Kalíková a Kmecová.

V druhém utkání proti Chlumci nad Cidlinou zvítězilo družstvo 5:3, když bodovala Mikolášová, Holčáková, Majdanová, Kmecová a Krmenčíková. Po skvělých výkonech celého týmu vybojovaly starší žačky Femaxu Hranice skvělé první místo na MČR.

K největším oporám týmu patřila Marie Holčáková, která má obrovskou chuť se prát a vítězit a Veronika Kmecová, která celý tým ztmelovala a hecovala.

(oli)