Čtyřčlenná výprava chlapců Femaxu Engineering se zúčastnila již 28. ročníku International judo Trophy, který se konal v Bratislavě. Za účasti oddílů ze Slovenska, Česka, Rakouska, Maďarska, Německa a Chorvatska si domů přivezli dvě medaile.

Tu lesklejší, zlatou, vybojoval benjamínek Vladimír Blažek ve váze do 27 kilogramů.

Všechny zápasy ukončil před časovým limitem a stal se tak nejlepším judistou této váhy. Druhou medaili, která měla nádech bronzu, vybojoval starší žák Robert Trojnar ve váze do 42 kilo.

Dalším závodníkem, jenž promluvil do finálových bloků, byl starší žák Roman Keprda (46 kg), ten však zápas o třetí místo prohrál. Nedařilo se pouze mladšímu žákovi Tomáši Beranovi (34 kg), který neprošel sítem vyřazovacích bojů.

Početnější devítičlenná skupina děvčat zůstala doma v Hranicích na turnaji Winter Cup 2009. Za početné mezinárodní účasti si zajistila pět medailí. První místo zcela suverénně vybojovala mladší žačka Petra Janáčková (48 kg), stříbro přidala mladší žačka Eliška Mácová (52 kg) a o tři bronzové medaile se zasloužily benjaminka Kateřina Machancová a starší žačky Petra Bakovská a Marie Holčáková.

Zápasy o bronz prohrály benjaminka Julie Bakovská a v opakovaném startu mezi dorostenkami Marie Holčáková. Pěkné bojovné výkony předvedly mladší žačky Michaela Klepíková, Saša Holčáková a starší žačka Klára Pítrová, na medailové umístění to však nestačilo.

(oli)