Po jarních kolech si celek vybojoval tři bonifikační body a spolu s Prachaticemi patřil k favoritům této skupiny. Bohužel tým na toto kolo odjel v neúplné sestavě.

Ze sedmi možných vah hraničtí obsadili pouze šest, když chyběl borec ve váze +100 kg. I přes tento problém podal celek kompaktní výkon, v turnaji si připsal tři vítězství a dvě těsné prohry pouze na pomocné body a úspěšně tak vstoupil do boje o udržení se v první lize.

Hned v prvním kole se Železo střetlo s týmem z Prachatic, který jako spolufavorit skupiny tvrdě bojoval o první body. Utkání bylo vyrovnané a po šesti zápasech byl stav 3:3. Ale protože hranický celek neměl váhu +100 podlehl 3:4. Bodovali Horák, Babiař a Pavelka.

Proti Jablonci si celek bez problémů vytvořil náskok a konečné vítězství 5:2 bylo odpovídající stavu na žíněnce. Bodovali Horák, Heryán, Purgert, Pavelka a Kyrych.

V dalším zápase čekal borce Železa tým Sparty Praha, který nečekaně zvítězil po remíze 3:3 na pomocné body těsně 20:18. Za Železo Hranice bodovali Kahánek, Jakubík a Kyrych, Pavelka remizoval.

Následovalo utkání s pořádajícím celkem Hradce Králové, kde hraničtí bez větších problémů zvítězili 5:1, když se prosadili Horák, Kahánek, Ličman, Pavelka a Kyrych.

V posledním zápase proti Českým Budějovicím borci Železa zvítězili jen těsně 4:3, když rozhodující body získal tým již v prvních pěti vahách. Bodově se prosadili Kahánek, Babiař, Pavelka a Kyrych. Po prvním kole tak patří celku Železa Hranice třetí místo s devíti body a ztrátou jednoho bodu na druhou Spartu a čtyř bodů na celek Prachatic.

„Do bojů o záchranu jsme vstoupili dobře. Předvedli jsme standardní výkon, jen nás mrzí porážka od Sparty, která byla hodně těsná. Celku chyběl i jeden z tahounů týmu Martin Řezáč, který se zotavuje po operaci. Na poslední kolo bude již k dispozici, takže věřím, že se v konečném pořadí posuneme ještě nahoru,“ uvedl trenér Železa Marek Nádvorník.

Adam Jestřebský startoval v extralize

Ve stejném termínu jako turnaj v Hradci proběhla i extraliga mužů. Na celé roční hostování byl uvolněn Adam Jestřebský do celku SKKP Brno. S tímto celkem odjel do Plzně, kde se tým Brna utkal s družstvem domácích, Ostravou a Mělníkem.

Adam nastoupil ke všem zápasů svého týmu ve váze do 73 kg a dvakrát si připsal vítězství a pouze jednou podlehl.

(mn)